Ranking najlepszych szkół w Podlaskiem

i

Autor: pixabay.com/Brida_staright/CC0 Ranking najlepszych szkół w Podlaskiem

Wiemy, które szkoły w naszym regionie są najlepsze! [RANKING]

2017-02-21 11:00

To 43 placówki, które zostały wybrane spośród tysiąca w naszym regionie. Co je wyróżnia? Przede wszystkim dobre wyniki edukacyjne! W poniedziałek, 20 lutego władze województwa uhonorowały najlepsze szkoły na Podlasiu. Nagrody przyznano między innymi na podstawie rankingu miesięcznika Perspektywy.   

Według rankingu Perspektyw, najlepszą placówką  na Podlasiu jest I Liceum Ogólnokształcące z Białegostoku. LO im. Adam Mickiewicza w zestawieniu ogólnym zajęło 33 miejsce - to o dziewięć pozycji wyżej niż w roku ubiegłym.

- Cieszymy się z osiągnięcia tak wysokiego miejsca. To dla nas ogromny sukces - powiedział w rozmowie z Pawłem Jakubowskim, reporterem Radia ESKA, Robert Winnicki, dyrektor placówki.

Najlepsze Szkoły Województwa Podlaskiego zostały wybrane na podstawie trzech kryteriów. Liczyła się pozycja w rankingu miesięcznika Perspektywy, zdobyte przez uczniów stypendia edukacyjne oraz osiągnięcia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. 

- Placówki, które znalazły się w rankingu to prawdziwe perełki na mapie edukacyjnej regionu. Ten sukces został osiągnięty dzięki zaangażowaniu, ciężkiej pracy i aktywności nauczycieli i dyrekcji szkół, ale także samorządowców, samych uczniów i ich rodziców - podkreślał Bogdan Dyjuk, członek Zarządu Województwa Podlaskiego. 

Tuż za I Liceum Ogólnokształcącym z Białegostoku znalazło się Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO przy ul. Fabrycznej. Natomiast trzecie miejsce na podium zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Narewskiej. 

Ranking LICEÓW 2017 - Podlaskie

Ranking Perspektywy

i

Autor: Wrota Podlasia Ranking Perspektywy

Ranking TECHNIKÓW 2017 - Podlaskie

Ranking Techników 2017

i

Autor: Wrota Podlasia Ranking Techników 2017

Inicjatorem i organizatorem rankingu Najlepsze Szkoły Województwa Podlaskiego 2017 jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

ZOBACZCIE TEŻ: Hulajnogą i autostopem przez świat. Podlasianin Tomasz Jakimiuk nominowany w konkursie Travelery National Geographic [GALERIA]