Witold Z. skazany! Sroga kara dwie dekady po brutalnym zabójstwie nad jeziorem Zelwa

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Witold Z. skazany! Sroga kara dwie dekady po brutalnym zabójstwie nad jeziorem Zelwa

Witold Z. skazany! Sroga kara dwie dekady po brutalnym zabójstwie nad jeziorem Zelwa

2021-12-22 11:10

Witold Z. został skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Sąd Okręgowy w Suwałkach w środę, 22 grudnia 2021 roku, wydał wyrok na 48-latka oskarżonego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Do zbrodni doszło w 2000 roku nad jeziorem Zelwa koło Sejn (woj. podlaskie). Szczegóły sprawy szokują.

Proces Witolda Z. toczył się przed Sądem Okręgowym w Suwałkach. Wcześniej mężczyzna przez około 20 lat był za granicą, gdzie odbywał karę więzienia w innej sprawie. Dopiero w czerwcu tego roku trafił do Polski. Prokuratura postawiła mu wówczas zarzuty pozbawienia wolności Stanisława B., pobicia go i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Witold Z. przed suwalskim sądem nie przyznał się do zabójstwa. W środę, 22 grudnia 2021 roku, sąd uznał oskarżonego winnym zarzucanych mu czynów. Wyłączono jawność uzasadnienia wyroku, podobnie jak i całego procesu. Prokuratura żądała dla oskarżonego dożywocia.

Do zabójstwa doszło latem 2000 roku nad jeziorem Zelwa koło Sejn. Grupa mężczyzn spożywała przy ognisku alkohol. Kiedy byli już pijani, zaatakowali jednego z kompanów. Przywiązali go do drzewa i zaczęli bić. W końcu zabili go dwoma ciosami nożem w serce. Sprawcy siekierą odcięli ofierze głowę i ukryli ciało w dwóch różnych miejscach, by utrudnić rozpoznanie zwłok.

Wydany dziś wyrok Sądu Okręgowego w Suwałkach nie jest prawomocny.

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?
Białystok. Świąteczne iluminacje. Coś pięknego!