WOŚP 2022: Zobacz, co wydarzy się w Białymstoku

i

Autor: Dawid Gromadzki/UM Białystok WOŚP 2022: Zobacz, co wydarzy się w Białymstoku

WOŚP 2022: Zobacz, co wydarzy się w Białymstoku

2022-01-27 7:35

W najbliższą niedzielę (30 stycznia) 30. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Rynku Kościuszki stanie scena, na której wystąpią artyści. O godz. 20 zaplanowane jest "Światełko do nieba". Zobaczcie, co jeszcze przygotowali organizatorzy.

Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się pod hasłem: Przejrzyj na oczy. Pieniądze z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na wsparcie okulistyki dziecięcej. W Białymstoku zbiórki do puszek WOŚP będą prowadzone w 50 punktach – gastronomicznych, usługowych, szkołach itp. Jak informują organizatorzy, w akcji weźmie udział 250 wolontariuszy (będą dostępne 4 terminale płatnicze). Miasto będzie wspierać WOŚP. Na licytację zostanie wystawiona pamiątkowa koszulka z podpisami utytułowanych lekkoatletów z Białegostoku. W dniu finału WOŚP, na budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Słonimskiej, zostanie wyświetlone serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Białystok angażuje się co roku w zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachęcam wszystkich białostoczan do udziału w tej akcji i do wsparcia finansowego, aby w jak najszerszym zakresie udało się wspomóc dziecięcą okulistykę. Bądźmy solidarni w pomaganiu podczas finału WOŚP – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. 

Wrzucili Owsiakowi do puszki WOŚP 20 tys. złotych. UPYCHALI KASĘ na środku Krupówek

W dzień finału WOŚP odbędą się wydarzenia towarzyszące, między innymi wystawa zdjęć z poprzednich edycji WOŚP, turniej futsalu, pokaz teatralny Polskiego Związku Niewidomych, Bieg „Policz się z cukrzycą”, oddawanie krwi w specjalnym krwiobusie, i inne atrakcje, np. stoisko kulinarne Mariusza Kisiela, Vice Masterchefa. Ważnym punktem programu finału WOŚP będzie akcja promująca udzielanie pierwszej pomocy, organizowana przy współpracy z Grupą Ratowniczą „Nadzieja”. Czytaj też: Łomża: Tajemnicze zaginięcie młodego piłkarza. Jakub wyszedł na spacer i ślad po nim zaginął

Sonda
WOŚP 2023 - czy wesprzesz zbiórkę?