Wypadek busa przewożącego Polaków w Niemczech

i

Autor: PAP/DPA Wypadek busa przewożącego Polaków w Niemczech

Wypadek polskiego busa na A1 w Niemczech. Wśród ofiar Podlasianie [ZDJĘCIA]

2020-10-09 7:56

Pięcioro Polaków zginęło w nocy z wtorku na środę w wypadku na autostradzie A1 w okolicach Oldenburga, na północnym zachodzie Niemiec. Ofiary śmiertelne to kobieta i czterech mężczyzn w wieku od 27 do 50 lat. Jak podaje "Gazeta Współczesna", wśród ofiar jest 3 mieszkańców woj. podlaskiego.

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych na podstawie informacji otrzymanych od niemieckiej policji potwierdza, że ofiarami tragicznego wypadku samochodowego na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Wildeshausen są obywatele polscy - poinformowało PAP biuro rzecznika prasowego polskiego MSZ.

Jak podaje "Gazeta Współczesna", wśród ofiar jest 3 mieszkańców woj. podlaskiego: mieszkaniec Raczek, gminy Bargłów Kościelny i 27-letni Rafał z Zambrowa. Wszyscy podróżowali do pracy. Z nieoficjalnych źródeł "Współczesnej" wynika, że bus należał do firmy przewozowej z Augustowa. Portal podaje, że dwie pozostałe ofiary to prawdopodobnie mieszkanka Augustowa i mieszkaniec Ełku. 

Według policji mikrobus z Polakami jadący w kierunku Osnabrueck uderzył w ciężarówkę na trasie między Wildeshausen-Nord i Wildeshausen-West.

Nie było śladów hamowania - powiedział rzecznik miejscowej straży pożarnej. Według policji ciężarówka stała z włączonymi światłami awaryjnymi na końcu korka spowodowanego robotami drogowymi.

Czytaj też: Katastrofa autokaru z maturzystami pod Jeżewem. Jechali na pielgrzymkę. Mija 15 lat od wielkiej tragedii [ZDJĘCIA]

Jak poinformowała straż pożarna furgonetka została całkowicie zniszczona siłą zderzenia. Początkowo w pojeździe widziano tylko dwie osoby, a trzech pozostałych pasażerów znaleziono dopiero po wyważeniu drzwi przez strażaków. We wszystkich przypadkach lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

Czytaj też: Podlasie w strachu po morderstwie 36-latki. Boją się zemsty Janusza. Mają powody [ZDJĘCIA, WIDEO]

Konferencja prasowa po tragicznym wypadku busa. 9 osób nie żyje!