BiKer 2019

i

Autor: Łukasz Stepaniuk BiKer 2019

Wystartował szósty sezon rowerów miejskich Biker [AUDIO]

2019-04-01 15:05

Białostocka Komunikacja Rowerowa liczy ponad 650 rowerów, w tym tandemów i rowerów dziecięcych. Bikerem prócz Białegostoku można jeździć także w Juchnowcu Kościelnym i Choroszczy.  Sezon zakończy się wraz z ostatnim dniem listopada. 

BiKeR składa się z 64 stacji wypożyczeń. W tym roku otwarto nową przy przystanku BKM nr 314 na rogu Al. J. Piłsudskiego i ul. Bohaterów Getta. W 2018 rekordowym roku do systemu BiKeR zarejestrowało się 18 tysięcy nowych użytkowników. Wszystkich zarejestrowanych jet około 75 tysięcy osób. Rowery wypożyczano 680 tysięcy razy.  W sumie system odnotował 2,5 miliona wypożyczeń. 

Mural Zenka Martyniuka w Białymstoku. Projektant malował wcześniej murale z wizerunkiem Jana Pawła II i Lecha Wałęsy

Białostocka Komunikacja Rowerowa BiKeR funkcjonuje od 2014 roku.  Każdy użytkownik może korzystać z BiKeRa bezpłatnie przez 20 minut. Klienci posiadający kartę miejską z ważnym biletem okresowym bądź wieloprzejazdowym mogą bezpłatnie jeździć przez 30 min.

W poniedziałek w ramach otwarcia szóstego sezonu BiKeRa Straż Miejska w Białymstoku rozdawała elementy odblaskowe, które sprawiają, że rowerzyści są lepiej widzialni po zmroku. Często takie odblaski ratują życie. 

Zobacz także: Syn Zenka Martyniuka sprzedaje swoje luksusowe mieszkanie. Zobacz jak mieszkał [ZDJĘCIA]

Posłuchajcie konferencji prasowej, podczas której wypowiadali się zastępca prezydenta Miasta Białegostoku, Rafał Rudnicki i przedstawiciel Nextbike Polska S.A. Marek Pogorzelski i Marta Rybnik ze Straży Miejskiej w Białymstoku

TO WIDEO: Niewybuch w Policach