Wywróciła się żaglówka. Białostoczanie wpadli do wody. Akcja ratunkowa na jeziorze Wigry

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Wywróciła się żaglówka. Białostoczanie wpadli do wody. Akcja ratunkowa na jeziorze Wigry

Akcja ratunkowa

Wywróciła się żaglówka. Białostoczanie wpadli do wody. Akcja ratunkowa na jeziorze Wigry

2023-09-04 11:04

Policyjni wodniacy i ratownicy suwalskiego WOPR uratowali turystów z Białegostoku. Ich żaglówka wywróciła się na jeziorze Wigry. Całe szczęście pomoc przyszła na czas i turyści bezpiecznie wrócili na brzeg.

Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę (2.09) na jeziorze Wigry. W rejonie Zatoki Słupiańskiej wywróciła się żaglówka i dwie osoby wpadły do wody. - Po dotarciu na miejsce mundurowi zauważyli dwie osoby w wodzie, w odległości około 100 metrów od brzegu. Żadna z nich nie miała założonej kamizelki asekuracyjnej. Policjanci wciągnęli mężczyzn na pokład łodzi służbowej i podali im swoje kamizelki - informuje oficer prasowy policji. Turyści z Białegostoku przyznali, że zaskoczyły ich warunki pogodowe. Po postawieniu żagla nie byli w stanie uchronić łodzi przed wywrotką.

Apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą i sprawdzanie prognozy pogody przed wypłynięciem - przypominają policjanci.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Czy to państwo ma dostęp do morza? Grube ryby zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Czy Czechy mają dostęp do morza?
Królewskie morsowanie w jeziorze pod Bydgoszczą