Zabójstwo na Podlasiu. Tutaj doszło do dramatu. Mężczyzna nie żyje [ZDJĘCIA]

2019-09-04 15:31 vera,tem
Trześcianka. Zabójstwo 74-latka. Policja zatrzymała białostoczanina
Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express Trześcianka. Zabójstwo 74-latka. Policja zatrzymała białostoczanina

Policjanci zatrzymali 42-letniego białostoczanina podejrzewanego o dokonanie zabójstwa w miejscowości Trześcianka.

Do tej zbrodni doszło w poniedziałek około godziny 17 w miejscowości Trześcianka w pow. hajnowskim. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który przebywał na posesji. Z dramatycznego zgłoszenia wynikało, że mogło stać się coś złego 74-latkowi, który tam zamieszkiwał. 

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce znaleźli 74-latka z obrażeniami głowy. Sergiusz P. zmarł po przewiezieniu do szpitala. Sprawca zabójstwa uciekł.

Policjanci ustalili rysopis napastnika i natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania, które trwały całą noc.

- Policjanci z hajnowskiej komendy przeczesywali pobliskie pola i lasy wykorzystując między innymi psy tropiące oraz kamery termowizyjne - informuje nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji. - W tych działaniach poszukiwawczych mundurowi wspierani byli przez swoich kolegów z komendy wojewódzkiej, białostockiego oddziału prewencji, białostockiej komendy miejskiej i funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Ostatecznie poszukiwanego mężczyznę udało się zatrzymać w jednej z miejscowości na terenie powiatu hajnowskiego. 42-letni Marcin I. został zatrzymany w jednej z miejscowości na terenie powiatu hajnowskiego.

Białostoczanin otrzyma prawdopodobnie zarzut zabójstwa za co grozi 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie.