Zabójstwo z Suwałkach. Policjanci zatrzymali dwie osoby. Chodzi o zbrodnię sprzed 10 lat

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Zabójstwo z Suwałkach. Policjanci zatrzymali dwie osoby. Chodzi o zbrodnię sprzed 10 lat

Zabójstwo z Suwałkach. Policjanci zatrzymali dwie osoby. Chodzi o zbrodnię sprzed 10 lat

2021-04-02 10:54

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 60-letniego mieszkańca Suwałk (woj. podlaskie), ówczesnego pensjonariusza jednej z miejscowych noclegowni, do którego doszło 10 lat temu. Wcześniej sprawa była umorzona, podjęli ją i ponownie przeanalizowali dowody funkcjonariusze z tzw. archiwum X. Zatrzymanym mężczyznom grozi dożywocie.

Jak poinformował w piątek zespół prasowy podlaskiej policji, chodzi o zbrodnię z kwietnia 2011 roku. Zaginął wówczas 60-letni pensjonariusz jednej z suwalskich noclegowni. Trwające ponad 2,5 roku śledztwo zostało umorzone, bo nie udało się zebrać dowodów pozwalających wówczas wyjaśnić okoliczności tego zaginięcia. W sierpniu 2020 roku do sprawy wrócili śledczy z zespołu zajmującego się sprawami przestępstw niewykrytych, działającego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, czyli tzw. archiwum X. Ponownie przeanalizowano wszystkie dowody, korzystano też z nowoczesnych metod badawczych. W ten sposób policjanci ustalili, że najprawdopodobniej doszło do zabójstwa, a później do ukrycia zwłok.

Zabójstwo w Kopkach k. Rudnika. Nie żyje dwójka dzieci i matka

Wytypowano potencjalnych sprawców, którzy zostali zatrzymani i - po postawieniu zarzutów zabójstwa i znieważenia zwłok - tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Podejrzani, to 43-letni obecnie suwalczanin i 32-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Grozi im nawet dożywocie.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Dla dobra sprawy nie ujawnia ona na razie okoliczności zbrodni, również tego, czy podejrzani przyznali się i złożyli wyjaśnienia oraz czy udało się odnaleźć miejsce ukrycia zwłok. 

Czytaj też: Białystok. Dwóch strażaków NIE ŻYJE. Ich dowódca przed sądem [WIDEO]

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?