Zambrów. Policyjny pościg za 17-latkiem w audi. Nastolatek staranował radiowóz. Policjanci w szpitalu

i

Autor: KPP Zambrów Zambrów. Policyjny pościg za 17-latkiem w audi. Nastolatek staranował radiowóz. Policjanci w szpitalu

Pościg za nastolatkiem

Zambrów. Policyjny pościg za 17-latkiem w audi. Nastolatek staranował radiowóz. Policjanci w szpitalu

2022-08-31 12:27

Do 10 lat więzienia grozi 17-latkowi, który w Zambrowie (woj. podlaskie) uciekał przed policyjną kontrolą. Nastolatek który - jak się potem okazało - nie miał prawa jazdy, uciekał przez blisko 20 km drogą krajową nr 63; zatrzymał się dopiero po staranowaniu radiowozu. Dwóch policjantów trafiło na badania do szpitala.

Pościg miał miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. Patrol w Zambrowie próbował zatrzymać do kontroli w centrum miasta kierowcę audi. Ten nie zareagował na sygnały i zaczął uciekać drogą krajową nr 63 w kierunku Łomży. Przejechał w ten sposób blisko 20 km, gdy wjechał w ślepą ulicę, tam zawrócił, ale wyjazd zablokował mu policyjny radiowóz. Po próbie jego staranowania 17-latek - mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego - został ujęty. Przyczyną jego ucieczki było najprawdopodobniej to, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

Czytaj też: Łomża: Pościg za pijanym kierowcą. Porzucił auto i wbiegł w pole kukurydzy. Policjanci użyli kamery termowizyjnej [WIDEO]

Za niezatrzymanie się do kontroli oraz za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego 17-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

Łomża. Pościg za piratem drogowym. Policja zatrzymuje pasażera
Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?