Słup graniczny

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Zamknięte granice z powodu koronawirusa. Które przejścia graniczne na Podlasiu pozostaną otwarte?

2020-03-14 15:36

Od niedzieli 15 marca na 10 dni zostaną zamknięte granice naszego kraju dla cudzoziemców. Część przejść granicznych zostanie zamknięta, na innych będą prowadzone kontrole. W jakich miejscach w województwie podlaskim będzie można przekroczyć granicę Białorusią i Litwą?

Zamknięcie granic oznacza, że wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami mogą wracać do Polski. Po przekroczeniu granicy każdy z nich zostanie zarejestrowany, a także przebadany. Zostanie również skierowany na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową. Kwarantanny nie będą musiały przechodzić osoby, które na co dzień przemieszczają się między Polską, Białorusią i Litwą ze względu na pracę i miejsce zamieszkania.

Koronawirus w Polsce. Sprawdź najnowsze doniesienia >>> Trwa RELACJA NA ŻYWO!

W woj. podlaskim pozostaną otwarte trzy przejścia graniczne. Dwa z nich będą obowiązywały na granicy polsko-białoruskiej. Chodzi o przejścia Bobrowniki-Bierestowica i Kuźnica Białostocka-Bruzgi. Z Litwy do Polski będzie można dostać przez jedno przejście w Budzisko-Kalvarija.

Dowiedz się: Granice Polski zamknięte przed koronawirusem! Czy można wrócić autem do kraju? Jakie trzeba spełnić warunki?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchamia infolinię dotyczącą możliwości przekraczania granic państw. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48 22 523 8880.

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE