Zielone Wzgórza. Mężczyzna przez 6 lat ukrywał się przed policją. Wpadł, gdy wyrzucał śmieci

i

Autor: jch/Pixabay Zdjęcie ilustracyjne.

Białystok. Wpadł, gdy wyrzucał śmieci. Przez 6 lat ukrywał się przed policją

2021-03-29 10:51

Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 5 listami gończymi. 42-latek przez 6 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wpadł w ręce policjantów na osiedlu Zielone Wzgórza, kiedy wyrzucał śmieci. Najbliższe 3 lata spędzi w więzieniu.

42-letni mężczyzna od 6 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Sądy i prokuratury wydały za nim w sumie 5 listów gończych. - Na podstawie pierwszego z nich, wydanego w 2015 roku, mężczyzna za przewłaszczenie miał trafić do aresztu na rok i 10 miesięcy - informuje nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy KWP w Białymstoku - Rok później za 42-latkiem zostały wydane kolejne dwa listy gończe. Za oszustwo miał do odbycia karę roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności, a za posługiwanie się policyjną legitymacją, 50 dni. Natomiast dwa kolejne dotyczyły jego tymczasowego aresztowania.

Tunel grozy w Białymstoku. "Trauma z dzieciństwa". Stare graffiti i butelki po wódce

Pracujący nad sprawą policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w końcu ustalili miejsce ukrywania się 42-latka. Okazało się, że po powrocie z zagranicy mężczyzna zamieszkał w jednym z mieszkań na osiedlu Zielone Wzgórza. Udało się go zatrzymać w piątek przed południe, gdy wychodzić ze swojego domu, aby wyrzucić śmieci. 42-latek trafił do aresztu, gdzie spędzi ponad 3 lata.

Czytaj też: "Rolnicy. Podlasie". Gienek stracił cierpliwość: Jak nie będzie cielna, to pójdzie na kiełbasę. Streszczenie 3. odcinka

W miniony weekend białostoccy policjanci zatrzymali 16 osób poszukiwanych. Jedna z nich to 44-letni białostoczanin. Mężczyzna dowiedział się od sąsiadki, że szukali go policjanci. 44-latek poszedł do Komisariatu Policji II w Białymstoku, aby ustalić co od niego chcieli. Jak się okazało, był on poszukiwany za znęcanie się nad osobą najbliższą. Teraz 8 miesięcy spędzi areszcie.

Zobacz zdjęcia: Dzielnicowi w Białymstoku 2021. Do nich możesz zwrócić się o pomoc

Zielone Wzgórza. Jak dobrze znasz osiedle?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Przez osiedle przebiega.. Trasa..