Złodzieje grasują w Białymstoku. Włamują się do mieszkań i kradną kosztowności

2019-12-17 12:42
Złodzieje grasują w Białymstoku. Włamują się do mieszkań i kradną kosztowności
Autor: Pixabay Złodzieje grasują w Białymstoku. Włamują się do mieszkań i kradną kosztowności. Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci ostrzegają mieszkańców Białegostoku przed włamywaczami. Przestępcy włamują się do mieszkań pod nieobecność ich właścicieli i kradną z nich pieniądze oraz biżuterię. Policjanci apelują o czujność. Pamiętajmy o tym, bo wkrótce zaczynają się święta i wiele osób wyjedzie do swoich rodzin.

Jak informują białostoccy policjanci, w ostatnich dniach na terenie Białegostoku uaktywnili się złodzieje. Doszło do kilku włamań do mieszkań. Sprawcy dostają się do domów poprzez pokonanie zamków w drzwiach wejściowych. Łupem złodziei najczęściej padają biżuteria i pieniądze.

Czytaj także: Dramat w Białymstoku. Mężczyzna powiesił się w hotelu

Policjanci apelują, aby przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętać ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji - numer rejestracyjny.

- W momencie, kiedy usłyszymy, bądź zobaczymy niepokojące nas hałasy i osoby niezwłocznie poinformujmy o tym policję za pośrednictwem numeru 112 - informuje oficer prasowy KMP w Białystok. - Kiedy jednak padniemy ofiarami przestępców pierwszą czynność jaką wykonamy to również telefon pod numer 112 i powiadomienie organów ścigania.

Policjanci apelują, aby po odkryciu włamania nie wchodzić do mieszkania i nie robić porządków i ustaleń co zginęło. "Pozwólmy działać policji i nie zacierajmy śladów." - dodają policjanci.

Czytaj także: Życzenia świąteczne. Tradycyjne i zabawne życzenia na Boże Narodzenie 2019. Możesz je wysłać SMS lub Messengerem

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE