Hajnówka. Żołnierze dostarczają żywność podopieczny MOPS-u

i

Autor: Wojska Obrony Terytorialnej Hajnówka. Żołnierze dostarczają żywność podopieczny MOPS-u

Hajnówka. Żołnierze dostarczają żywność podopieczny MOPS-u

2020-12-23 13:48

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dostarczą paczki z żywnością ponad 200 podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hajnówce. Akcja potrwa do czwartku 24 grudnia. Ośrodki pomocy społecznej na co dzień koordynują pomoc osobom potrzebującym. Od wybuchu pandemii proces dystrybucji żywności wspierają Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Od poniedziałku 21 grudnia paczki z żywnością otrzymało około 80 dzieci, które - z powodu zamknięcia szkół - nie mogły korzystać z dofinansowania zakupu obiadów - kpt. Łukasz Wilczewski, oficer prasowy oficer prasowy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Dostawami zajmują się żołnierze 14 batalionu lekkiej piechoty z Hajnówki.

Do środy pomoc otrzyma w sumie prawie 150 osób. Natomiast w czwartek Terytorialsi doręczą 60 paczek do osób samotnych i starszych.

Czytaj też: Bielsk Podlaski. Sąsiadki PRZECHTRZYŁY włamywacza. Zrobiły coś, co go POGRĄŻYŁO

Współpraca z MOPS Hajnówka została nawiązana w marcu br. Jest to pierwszy ośrodek, który otrzymał wsparcie 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w obszarze dystrybucji żywności.

Od marca 2020 roku podlascy Terytorialsi dostarczyli około 530 ton żywności w kooperacji z ośrodkami pomocy społecznej, instytucjami pozarządowymi, fundacjami i Caritas.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Kobieta w Skarżysku - Kamiennej wybiła szybę w MOPS-IE