Zrobił to tuż przed nadjeżdżającym TIR-em. O włos od tragedii! Niebezpieczne wyprzedzanie na DK 8 [WIDEO]

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Zrobił to tuż przed nadjeżdżającym TIR-em. O włos od tragedii! Niebezpieczne wyprzedzanie na DK 8 [WIDEO]

Zrobił to tuż przed nadjeżdżającym TIR-em. O włos od tragedii! Niebezpieczne wyprzedzanie na DK 8 [WIDEO]

2021-01-20 11:00

Niebezpieczny manewr kierowcy busa na DK 8 nagrała kamera radiowozu grupy SPEED. Kierowca wyprzedzał ciąg pojazdów na wzniesieniu. Zakończył ten manewr na wierzchołku, tuż przed ciężarówką jadącą z naprzeciwka. Za kierownicą volkswagena siedział 21-letni obywatel Ukrainy. Za swoją brawurę został ukarany mandatem karnym.

Policjanci z podlaskiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę busa, który wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania. Do zdarzenia doszło, w miniony wtorek na DK 8 w rejonie miejscowości Dryga.

Czytaj też: Łomża: Impreza w cudzym mieszkaniu. Wyważyli drzwi i zaczęli balować. Przyjechał właściciel

- Kamera nieoznakowanego radiowozu nagrała kierowcę, który wyprzedzał ciąg pojazdów dojeżdżając aż do wierzchołka wzniesienia - informuje oficer prasowy policji. - 21-latek zakończył ten manewr tuż przed jadącą z naprzeciwka ciężarówką.

Ukrainiec zlekceważył także znaki poziome, w tym linię podwójnie ciągłą. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

O włos od tragedii! Niebezpieczne wyprzedzanie na DK8

Grupa Speed to specjalna policyjna grupa do ścigania piratów drogowych. W woj. podlaskim w jej skład wchodzi kilkunastu funkcjonariuszy z wieloletnim doświadczeniem. Mają oni do dyspozycji szybkie samochody osobowe i motocykle.

W 2020 roku policjanci z podlaskiej grupy Speed skontrolowali w sumie 12105 pojazdów, w tym 95 motocyklistów. Policjanci wystawili 10340 mandatów karnych, zastosowali 2167 pouczeń, a w 152 przypadkach skierowali wnioski do sądu o ukaranie. Mundurowi zatrzymali 361 praw jazdy, w tym 336 za przekroczenie prędkości powyżej pięćdziesięciu kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Policjanci ujawnili również 53 przestępstwa - głównie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do zakazów sądowych.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!