Łomża: Impreza w cudzym mieszkaniu. Wyważyli drzwi i zaczęli balować. Przyjechał właściciel

i

Autor: Pixabay Łomża: Impreza w cudzym mieszkaniu. Wyważyli drzwi i zaczęli balować. Przyjechał właściciel. Zdjęcie ilustracyjne.

Łomża: Impreza w cudzym mieszkaniu. Wyważyli drzwi i zaczęli balować. Przyjechał właściciel

2021-01-20 10:45

Wyważyli drzwi do jednego z mieszkań w Łomży, weszli do środka i urządzili sobie imprezę. Biesiada nie trwała długo, na miejscu zjawili się policjanci, a potem prawowici lokatorzy. Dwóch 30-latków spędziło noc w policyjnym areszcie. Dzień później, podejrzani już usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia oraz naruszenia miru domowego. Grozi im do 5 lat więzienia.

Zaczęło się od tego, że policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z klatek schodowych bloku w Łomży, dwóch mężczyzn pije alkohol. Funkcjonariusze przyjechali na miejsce, ale libacja trwała nie na klatce, tylko w mieszkaniu.

- Policjanci ustalili, że mężczyźni najpierw wyważyli drzwi do jednego z mieszkań, następnie weszli do środka i urządzili sobie imprezę zakrapianą alkoholem - informuje młodszy aspirant Piotr Milewski, oficer prasowy KMP w Łomży.

Po kilku minutach do mieszkania przyjechali prawowici lokatorzy. Mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzień później, mieszkańcy Łomży usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia oraz naruszenia miru domowego. Kodeks karny za przestępstwo uszkodzenia mienia przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 5. 

Czytaj też: Szkolenie BHP z picia alkoholu. "Cykl warsztatów i szkoleń". Lokal w Białymstoku dołączył do akcji #OtwieraMY

Historia z Łomży do złudzenia przypomina to, co wydarzyło się w październiku 2019 roku. Na jedną z posesji w Mońkach weszło dwóch mężczyzn. Następnie wyważyli drzwi wejściowe do domu i weszli do środka, gdzie zastali zaskoczonego 50-letniego domownika.

- Napastnicy oznajmili mężczyźnie, że będą wspólnie spożywać alkohol, a wobec sprzeciwu pobili 50-latka - informuje oficer prasowy policji.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Koledzy pili alkohol, gdy wybuchł pożar – zginęły trzy osoby. Mężczyźni stanęli przed sądem za nieudzielenie pomocy ofiarom