Racowisko kibiców Jagiellonii Białystok rozpoczęło się o symbolicznej godz. 19:20

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz / Super Express W spotkaniu uczestniczyło ok. 800 kibiców

101 lat Jagiellonii Białystok. Kibice urządzili „racowisko” [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-01-13 23:15

Kibice Jagiellonii – cytując klasyka – zapoczątkowali właśnie „nową świecką tradycję” i wzorem roku ubiegłego uczcili 101. rocznicę powstania klubu tak zwanym „racowiskiem”. O godz. 19:20, nawiązującej do roku umownej daty założenia białostockiej drużyny, około 800 kibiców odpaliło race nieopodal Pałacu Branickich i odśpiewało hymn Jagi na melodię „Pieśni o Małym Rycerzu”.

W ubiegłym roku setną rocznicę założenia białostockiej Jagiellonii (wówczas Wojskowego Klubu Sportowego 42. Pułku Piechoty w Białymstoku) kibice postanowili uczcić m.in. tłumnym spotkaniem przy efektownym blasku rac.

Pomysł chwycił i w tym roku postanowiono go powtórzyć. Tym razem kibice spotkali się przy rondzie Lussy, a wydarzenie, jak i w roku ubiegłym, rozpoczęło się o symbolicznej godz. 19:20. Organizatorzy ze środowiska kibicowskiego zapowiadają, że impreza będzie kontynuowana także w latach następnych. Przeczytaj także: Na podwójnym gazie jechał remontowaną drogą – dachował w rowie [ZDJĘCIA]

101 lat Jagiellonii Białystok - kibice zorganizowali „racowisko”

Według danych przekazanych przez policję w „racowisku” z okazji 101. rocznicy powstania Jagiellonii uczestniczyło ok. 800 osób i nie odnotowano żadnych incydentów.

Polecany artykuł: Dzięciołówka. Pożar domu opieki, pensjonariusze w sali gimnastycznej [NOWE FAKTY, WIDEO, ZDJĘCIA]