ALARM na stacji Orlen w Knyszynie! Doszło do rozszczelnienia zbiornika gazowego

i

Autor: KPP Mońki ALARM na stacji Orlen w Knyszynie! Doszło do rozszczelnienia zbiornika gazowego

ALARM na stacji Orlen w Knyszynie! Zarządzono ewakuację! [ZDJĘCIA]

2021-03-04 10:09

Na stacji benzynowej Orlen w Knyszynie (woj. podlaskie) doszło do rozszczelnienia zbiornika gazowego. Na miejscu są już wszystkie służby. Ewakuowano pracowników i klientów stacji Orlen oraz mieszkańców pobliskich domów. Akcja usuwania awarii zajmie kilka godzin. Policjanci informują o utrudnieniach na przebiegającej obok stacji drodze wojewódzkiej.

Policjanci zablokowali drogę wojewódzką 671 od strony Tykocina. Objazdy przez miejscowości Knyszyn-Zamek, Peńskie. Nadkom. Tomasz Krupa podaje, że droga krajowa 65 nie jest zablokowana. Na miejscu są już wszystkie służby. Jak przekazał nam mł. bryg. Marcin Bielakowicz z KMP PSP w Mońkach, doszło do niewielkiego rozszczelnienia w podziemnym zbiorniku na gaz. Ewakuowano pracowników stacji benzynowej oraz mieszkańców okolicznych domów: 15 osób z 5 domów.

AKTUALIZACJA: Knyszyn. Rozszczelnienie zbiornika z gazem na stacji ORLEN. Strażacy zakończyli działania

Mł. bryg. Bielakowicz poinformował, że akcja zabezpieczenia zbiornika może zająć kilka godzin.

Kobieta zdemolowała w środku nocy stację benzynową w Rymaniu. Padły strzały

- Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej - poinformował PAP rzecznik Wojewódzkiej Komendy PSP w Białymstoku Marcin Janowski. Powiedział, że wokół stacji wyznaczono 100-metrową strefę. Działania strażaków polegają przede wszystkim za zabezpieczaniu miejsca. Dodał, że jest to zbiornik podziemny, a na miejsce mają przyjechać fachowcy, którzy mają go zabezpieczyć.

Czytaj też: "Rolnicy. Podlasie". Partner Emilii Korolczuk odebrał poród w gospodarstwie. "To dla niego żaden problem" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Policjanci zablokowali ruch na drodze wojewódzkiej

i

Autor: KPP Mońki Policjanci zablokowali ruch na drodze wojewódzkiej