Leszek Sławoj Głódź

i

Autor: Andrzej Lange Leszek Sławoj Głódź

To nie żart! Abp Sławoj Leszek Głódź został... sołtysem! Bezdyskusyjne zwycięstwo [WIDEO]

2021-06-23 18:28

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został wybrany na sołtysa w Piaskach (część wsi Bobrówka w woj. podlaskim). W wyborach uzupełniających, które odbyły się 16 czerwca, duchowny zdobył 9 głosów. - Uprawnionych do głosowania było 36 osób - powiedział dla "TVN 24" Marek Jarosz, zastępca wójta gminy Jaświły.

- Nowy sołtys wybrany został jednogłośnie przez dziewięć osób, które przyszły na wybory - powiedział dla "TVN 24" Marek Jarosz. - Mamy więc pierwszego arcybiskupa wśród sołtysów i pierwszego sołtysa wśród arcybiskupów. Wybory uzupełniające na sołtysa Piasek były następstwem rezygnacji Edwarda Klisza. Co ciekawe, na stronie Urzędu Gminy Jaświły próżno szukać danych kontaktowych do nowego sołtysa. Sołectwo Piaski powstało w 2010 roku po decyzji Rady Gminy Jaświły.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem w Piaskach

i

Autor: Urząd Gminy w Jaświłach Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem w Piaskach

Arcybiskup musiał opuścić Gdańsk i zamieszkać w Bobrówce po tym, jak pod koniec marca Stolica Apostolska podjęła decyzję, że arcybiskup senior gdański Sławoj Leszek Głódź ma nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej. Musi też dokonał wpłaty na rzecz "Fundacji św. Józefa", z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć. To efekt postępowania dotyczące sygnalizowanych zaniedbań abp. Sławoja Leszka Głódzia "w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, oraz innych kwestii związanych z zarządzaniem archidiecezją" - czytamy w komunikacie wydanym przez Stolicę Apostolską. Czytaj też: Najnowszy film Andrzeja i Gienka z Plutycz podzielił internautów. "To już nie rolnictwo tylko reklama" [WIDEO]

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem wsi Piaski, która jest częścią jego rodzinnej Bobrówki