Arktyczne MROZY! Zima atakuje. Jest ALERT przed silnym mrozem

i

Autor: pasja1000/Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Arktyczne MROZY! Zima atakuje. Jest ALERT przed silnym mrozem

2021-02-06 8:05

Zima znów uderza! Silny mróz czeka w sobotę mieszkańców województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W niektórych miejscach na mapie Polski silny mróz utrzyma się przez cały weekend aż do poniedziałku! Wydano alert. Sprawdźcie szczegóły.

Silny mróz na północy Polski. Ostrzeżenie UMGW-PIB

Zima znów atakuje. IMGW-PIB wydał ostrzeżenie przed silnym mrozem, który przez cały weekend aż do poniedziałku może dać się we znaki mieszkańcom województw:  pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Termometr może pokazać nawet -23°C! IMGW-PIB wydał alert pierwszego stopnia.

-  Prognozuje się temperaturę minimalną nocami (05/06.02 i 07/08.02) od -19°C do -16°C, zaś w nocy z 06/07.02 od -23°C do -20°C. Temperatura maksymalna w dzień od -12°C do -9°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h, a 07.02 od 10 km/h do 20 km/h. - to prognoza synopotyków IMGW-PIB dla Białegostoku.

Zobacz też: "Daj żwira". Slang młodzieżowy. Sprawdź, czy zrozumiesz nastolatka! [QUIZ]

Polscy Łowcy Burz na swoim Facebooku również informują o ataku mrozów. "W ciągu kolejnych dni Polskę zaatakuje prawdziwie śnieżna zima. W niedzielę do naszego kraju wkroczą intensywne opady śniegu związane z systemem frontów atmosferycznych niżu, który będzie się przemieszczał z rejonu Zatoki Genueńskiej w stronę Ukrainy." - czytamy na ich fanpage.

Czytaj też: Podlasie: KOMPROMITACJA sanepidu? „On przyszedł i nie wie po co” [WIDEO]

Działacz społeczny schwytał oszusta działającego metodą „na policjanta”. Zatrzymany 27-latek próbował wyłudzić pieniądze od 82-letniej staruszki