4,5 tysiąca osób wciąż bez prądu w Małopolsce. Tauron pracuje przy usuwaniu awarii

i

Autor: Pixabay

Atak zimy w woj. podlaskim. Tysiące ludzi nadal nie ma prądu

2021-01-28 13:10

Około 10 tys. odbiorców w Podlaskiem wciąż nie ma prądu po ostatnim ataku zimy i intensywnych opadach śniegu. Większość mieszka w rejonie Bielska Podlaskiego - podała w czwartek przed południem spółka PGE Dystrybucja SA. To efekt intensywnych opadów śniegu, które w ostatnich dniach przeszły przez region.

W Rejonie Energetycznym Bielsk Podlaski prądu nie ma około 6 tys. odbiorców w gminach: Bielsk Podlaski, Boćki, Białowieża, Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Drohiczyn, Hajnówka, Kleszczele, Mielnik, Narew, Narewka, Nurzec-Stacja, Orla i Siemiatycze.

- Awarie dotyczą kilkunastu połamanych słupów, zerwanych przewodów, drzew i gałęzi na liniach, które pod wpływem mokrego, ciężkiego śniegu uszkadzają infrastrukturę energetyczną. Ekipy mają znacznie utrudniony dojazd do miejsc awarii z uwagi na panujące warunki na drogach. Bardzo często muszą dojść pieszo, na ramionach niosąc ciężki sprzęt, by następnie przystąpić do usuwania awarii - podaje PGE Dystrybucja w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Czytaj też: Podlaskie. Śnieg zasypał drogę. Mężczyzna wpadł do rzeki

Ograniczenia w dostawach prądu są też u około trzech tysięcy odbiorców w Rejonie Energetycznym Białystok Teren (dane z godz. 10).

PGE Dystrybucja poinformowała, że dotychczas, w ostatnich dniach, udało się przywrócić prąd u 53 tys. odbiorców w regionie. (PAP)

Atak zimy w Białymstoku [Styczeń 2021]

ZOBACZ ZDJĘCIA: Atak zimy w Białymstoku [STYCZEŃ 2021]