Bezpłatna rehabilitacja dla mieszkańców Białegostoku. Zapisy od 10 grudnia

i

Autor: Marcin Jakowiak/UM Białystok Bezpłatna rehabilitacja dla mieszkańców Białegostoku. Zapisy od 10 grudnia

Bezpłatna rehabilitacja dla mieszkańców Białegostoku. Zapisy od 10 grudnia

2020-12-09 14:40

W 2021 roku prawie dwa tysiące białostoczan skorzysta z bezpłatnej rehabilitacji leczniczej i fizjoterapii. Miasto Białystok przeznaczyło na ten cel 600 tys. zł. Zabiegi dla mieszkańców będą realizowane przez Szpital Miejski im. PCK. Zapisy telefoniczne na pierwsze półrocze 2021 roku rozpoczną się 10 grudnia.

Zabiegi rehabilitacyjne będą wykonywane w placówce przy ul. gen. J. Bema 2 w Białymstoku. Będą one przeznaczone dla osób, które wymagają powrotu do zdrowia po przebytych urazach, chorobach, wypadkach. Skorzystają z nich pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi, niedowładem kończyn i schorzeniami reumatycznymi. Warunkiem będzie zameldowanie na terenie naszego miasta lub wskazanie Białegostoku jako miejsca płatności podatku dochodowego. 

Mieszkańców na te zabiegi będą kwalifikować fizjoterapeuci ze Szpitala Miejskiego.

- W 2021 roku z takich 10-dniowych pakietów zabiegowych, zawierających m.in. ultradźwięki, laser, prądy czy ćwiczenia, skorzysta prawie 2 tys. pacjentów. Odbędą się dwie tury zapisów – pierwsze w grudniu, kolejne – w czerwcu na drugie półrocze 2021 roku. W pierwszym półroczu w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną z zabiegów będzie mogło skorzystać 800 osób - wyjaśnia Eliza Bilewicz-Roszkowska z Departamentu Komunikacji Społecznej. 

Zapisy telefoniczne na pierwsze półrocze 2021 roku będą przyjmowane od 10 grudnia pod numerem: 85 742 60 33 (w godzinach 8.00 – 15.00) do momentu wyczerpania limitu. Osoba rejestrująca się do programu może zapisać dodatkowo jedną osobę. Miasto wspomoże białostoczan, którzy wymagają fachowej opieki, a nie korzystają z systemu NFZ.

Czytaj też: Jurowce. Mikołajkowe charytatywne morsowanie dla legendy sportów walki [WIDEO | ZDJĘCIA]

Jurowce k/ Białegostoku. Charytatywne morsowanie dla legendy kickboxingu