Biały bus porywa dzieci w Polsce? Wyjaśniamy, o co chodzi. Mamy komentarz policji

i

Autor: Policja Biały bus porywa dzieci w Polsce? Wyjaśniamy, o co chodzi. Mamy komentarz policji

Biały bus porywa dzieci w Polsce? Wyjaśniamy, o co chodzi. Mamy komentarz policji

2019-03-19 17:26

Biały bus porywający dzieci w Polsce to temat, który obrósł legendą. W 2019 roku znowu pojawiła się ta plotka. Wyjaśniamy: to jest fake news!

Media wracają do tematu białego busa, który jeździ po Polsce i porywa dzieci, by rzekomo wycinać z nich organy. W mediach społecznościowych, co jakiś czas pojawia się informacja o mniej więcej takiej treści:

"Uważajcie na swoje dzieci. Grasuje po Polsce biały bus. Łapie dzieci na sprzedaż organów."

Rodzice po przeczytaniu takiej wiadomości wpadają w panikę. W tamtym roku informacja podobnej treści była miała dotyczyć m.in. Rzeszowa. Teraz pojawiają się informacje o białym busie, który porywa dzieci w Łodzi. Oba przypadki to kompletna bzdura. Zapytaliśmy policji, co sądzi na ten temat.

Czytaj także: Nożownik w Białymstoku. Zaatakował matkę z córką, bo zwróciły mu uwagę na parkingu [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Oficer prasowy policji w Białymstoku dopiero od nas dowiedziała się, że w internecie krążą takie plotki. Zaprzeczyła, jakoby w naszym mieście i woj. podlaskim miało dochodzić do takich sytuacji. Z kolei nasz reporter z Katowic dowiedział się od policji, że biały bus porywający dzieci to jest fake news z Wielkiej Brytanii, którego ktoś przeniósł na polski grunt.

Zatem informacja o białym busie porywającym dzieci jest zwyczajnym fake newsem. Niestety ta historia jest bezmyślnie powielana, co powoduje popłoch wśród rodziców.

Zobacz także:

Jemieliste. Czwarta ofiara tragicznego pożaru. W szpitalu zmarł ojciec rodziny. Wcześniej zmarła jego żona, córka i syn [ZDJĘCIA]

Poświętne: Mercedes rozerwany na dwie części po zderzeniu z TIR-em. W środku 5 młodych osób. Dwie zginęły [ZDJĘCIA]

Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Czarna Białostocka. Nastolatka urodziła dziecka. Lekarze odkryli ciąże po wypadku autobusowym