101-latka WYLECZONA z COVID-19! Ta niesamowita historia wszystkim daje nadzieję. Koronawius w Polsce

i

Autor: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku 101-latka WYLECZONA z COVID-19! Ta niesamowita historia wszystkim daje nadzieję. Koronawius w Polsce

101-latka WYLECZONA z COVID-19! Ta niesamowita historia wszystkim daje nadzieję. Koronawius w Polsce

2021-03-31 18:18

Koronawirus w Polsce. 101-letnią kobietę, która została wyleczona z COVID-19, wypisano w środę ze szpitala tymczasowego w Białymstoku - poinformowała rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku Katarzyna Malinowska-Olczyk. Seniorka spędziła w szpitalu blisko dwa tygodnie. Trafiła tam z gorączką i niewydolnością oddechową, a w następstwie infekcji wirusem SARS-CoV-2 rozwinęło się u niej ostre zapalenie płuc. Niesamowita historia 101-latki wszystkim daje nadzieję.

Koronawirus w Polsce. Jak poinformowała Malinowska-Olczyk, kobieta, mieszkająca w okolicach Gródka, 18 marca trafiła do szpitala tymczasowego przy ul. Żurawiej w Białymstoku. Dodała, że miała niewydolność oddechową i gorączkę, a w następstwie infekcji wirusem SARS-CoV-2 rozwinęło się u niej ostre zapalenie płuc. - Na szczęście pacjentka dobrze zareagowała na leczenie - powiedział cytowany w komunikacie przesłanym mediom koordynator Szpitala Tymczasowego nr 1 przy ul. Żurawiej prof. Wojciech Naumnik. Dodał, że podczas leczenia stosowana była tlenoterapia i antybiotykoterapia. - Momentami obserwowaliśmy bardzo niską saturację, nawet w granicach 60 proc. Na szczęście leki i prowadzona terapia zadziałała i po kilku dniach chora poczuła się znacznie lepiej - powiedział lekarz.

Express Biedrzyckiej - Stanisław Karczewski: Jesteśmy na wojnie. Nie leczmy się w domach

Malinowska-Olczyk dodała, że kobieta nie miała "zbyt wielu chorób przewlekłych, przyjmuje jedynie leki od nadciśnienia". Kilka tygodni temu ze szpitala Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku został wypisany 99-letni białostoczanin, który z powodu COVID-19 spędził w szpitalu ponad trzy tygodnie. "Ten chory miał jednak wiele chorób przewlekłych. Szpital opuścił w dobrej kondycji, na własnych nogach, choć z chodzikiem, a jego stan lekarze ocenili jako dobry" - poinformowała Malinowska-Olczyk.

Czytaj też: Młody sąsiad zabił 91-latkę. "Działał z pobudek seksualnych". Makabra w blokowisku w Gdyni

koronawirus polska wojewodztwa 31.03.2021

i

Autor: GRAFIKA SE Jerzy Frątczak

Uniwersytecki Szpital Kliniczny prowadzi działające w Białymstoku dwa szpitale tymczasowe. Malinowska-Olczyk poinformowała PAP, że w środę w szpitalu tymczasowym przy ul. Żurawiej przebywało 64 pacjentów, w tym ośmiu pod respiratorem, w szpitalu tymczasowym przy ul. Wołodyjowskiego było siedmiu pacjentów. Czytaj też: Białystok. Potrącił na pasach 9-latka i jego tatę. W domu wypił wódkę i poszedł spać [ZDJĘCIA, WIDEO]

koronawirus polska przyrost 31.03.2021

i

Autor: GRAFIKA SE Jerzy Frątczak

W środę 31 marca Ministerstwo Zdrowia podało, ze w woj. podlaskim potwierdzono 672 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 22. chorych: 21. cierpiało na choroby współistniejące wraz z COVID-19, jedna chorowała wyłącznie na COVID. Według ostatnich informacji Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, w regionie ze 1533 łóżek dla pacjentów z COVID, zajętych jest 871.

Czytaj też: Białystok. Istny CYRK na egzaminie na prawo jazdy. Policja przyjechała do WORD. Kobietom grozi więzienie

Zobacz zdjęcia: Zobacz, jak wygląda w środku szpital tymczasowy przy ul. Żurawiej w Białymstoku