Białystok. Mieszkanka Leśnej Doliny wyrzuciła przez balkon 150 tysięcy złotych

i

Autor: Pixabay Białystok. Mieszkanka Leśnej Doliny wyrzuciła przez balkon 150 tysięcy złotych

Białystok. Mieszkanka Leśnej Doliny wyrzuciła przez balkon 150 tysięcy złotych

2021-07-05 15:19

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo metodą "na policjanta". 34 i 41-latek pod koniec czerwca wyłudzili od mieszkanki osiedla Leśna Dolina ponad 150 tysięcy złotych. Skłonili kobietę, aby wyrzuciła przez balkon swoje oszczędności. Mieszkańcy województwa dolnośląskiego usłyszeli zarzuty oszustwa. Decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.

Oszuści nie próżnują. Pod koniec czerwca do 92-latki mieszkającej na osiedlu Leśna Dolina w Białymstoku zadzwonił oszust podający się za policjanta.  - Poinformował, że rozpracowują grupę przestępczą, która oszukuje i kradnie od mieszkańców pieniądze - informuje oficer prasowy policji. - Kontynuując rozmowę rzekomy policjant poprosił o zebranie wszystkich oszczędności, jakie 92-latka ma w domu. Niestety seniorka uwierzyła w całą historię oszustów i wyrzuciła przez balkon ponad 150 tysięcy złotych. 

Tropy zaprowadziły do Suchowoli, gdzie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. - Jak ustalili policjanci 34-latek odebrał pieniądze bezpośrednio od pokrzywdzonej, natomiast o 7 lat starszy mężczyzna był jego kierowcą - kontynuuje oficer prasowy. - Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcom województwa dolnośląskiego zarzutów oszustwa. Młodszy z nich usłyszał go w warunkach recydywy. Decyzją sądu mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu.

Czytaj też: Puszcza Knyszyńska. Młoda kobieta była przerażona. Kurczowo trzymała się drzewa. Pomoc nadeszła w samą porę

Oszustom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. W warunkach recydywy kara może być zwiększona o połowę.

Działacz społeczny schwytał oszusta działającego metodą „na policjanta”. Zatrzymany 27-latek próbował wyłudzić pieniądze od 82-letniej staruszki