Horror nad basenem new

i

Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska

Tadeusz Łapiński i jego żona Małgorzata Michalewicz nie żyją. Kiedy pogrzeb?

2021-06-08 18:14

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku podał na swojej stronie internetowej datę pogrzebu prof. dr hab. Tadeusza Wojciecha Łapińskiego i jego żony dr Małgorzaty Michalewicz. Zwłoki małżeństwa znaleziono w minioną środę na ich prywatnej posesji we wsi Zajezierce pod Zabłudowem.

Prof. dr hab. Tadeusza Wojciecha Łapińskiego był wieloletnim pracownikiem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku i pracownikiem naukowym Uniwersytetu Medycznego. Jego 53-letnia żona była pielęgniarką. Jak podaje PAP, ich zwłoki znaleziono w minioną środę na ich prywatnej posesji we wsi Zajezierce pod Zabłudowem. Z nieoficjalnych informacji podawanych wówczas w mediach wynikało, że na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który miał udzielać pierwszej pomocy swojej żonie, wszystko działo się przy basenie zlokalizowanym na tej posesji. Po przyjeździe służb medycznych na miejsce okazało się, że nie żyją dwie osoby.

Wystawienie ciał prof. Tadeusza W. Łapińskiego (63 l.) oraz jego żony dr n. med. Małgorzaty Michalewicz (53 l.) odbędzie się w Domu Pogrzebowym Matowiccy przy ul. Zwycięstwa 14/1 w Białymstoku w środę 9 czerwca w godz. 16 - 19 oraz w czwartek w godzinach 8 - 10. Jak podaje Uniwersytet Medyczny na swojej stronie, w czwartek o godz. 10 odbędzie się ostatnie pożegnanie i przejazd na Cmentarz Parafialny w Kucharówce.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. - Zgromadzony do tej pory materiał dowodowy pozwolił na wykluczenie możliwości porażenia prądem oraz bezpośrednie przyczynienie się osób trzecich. Dalej będziemy dążyli do ustalenia, co było bezpośrednią przyczyną zgonu tych państwa, np. czy był to niefortunny zbieg okoliczności z fatalnym skutkiem" - poinformował we wtorek PAP szef tej prokuratury Karol Radziwonowicz. Dodał, że śledczy czekają na pełne wyniki sekcji, wciąż zbierane są inne dowody.

Grajewo (woj. podlaskie): Pogrzeb Karoliny z Gocławia