Białystok. Remonty, utrudnienia w ruchu. Zobacz szczegóły

2020-08-12 8:26 Jacek Chlewicki
Białystok. Remonty, utrudnienia w ruchu. Zobacz szczegóły
Autor: jch Białystok. Remonty, utrudnienia w ruchu. Zobacz szczegóły

W najbliższych dniach na wielu ulicach w Białymstoku będą prowadzone prace remontowe. Informuje o nich Departament Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Szczegóły znajdziecie w artykule.

Od 13 sierpnia na Rondzie mjr Antoniego Wiszowatego (ul. H. Kołłątaja – Gen. F. Kleeberga) podróżujących ul. Gen. F. Kleeberga od strony ulicy Narodowych Sił Zbrojnych zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu drogowego

Prawy pas ruchu (zewnętrzny) zostanie przeznaczony wyłącznie do skrętu w prawo, natomiast z lewego pasa jezdni (wewnętrzny) możliwa będzie jazda na wprost oraz skręt w lewo. W związku ze zmianami, w dniach 12-14 sierpnia rondzie wystąpią utrudnienia w ruchu związane z korektą oznakowania poziomego.

Czytaj też: Białystok. 55-latka w rękach policji. Zobacz, co zrobiła [FOTO]

Z kolei na ul. Lipowej, na odcinku od Placu Niepodległości do ul. L. Waryńskiego, od 17 sierpnia (od godz. 6) do 18 września (do godz. 16) wystąpią utrudnienia w ruchu polegające na połówkowym zawężeniu jezdni związane z bieżącym remontem nawierzchni.

Na remontowanym odcinku ul. Lipowej dopuszczony będzie tylko ruch pojazdów w kierunku ul. J. H. Dąbrowskiego. Natomiast ruch w kierunku ul. Rynek Kościuszki zostanie skierowany na Aleję Józefa Piłsudskiego, a następnie na ul. Częstochowską. W trakcie wykonywanych prac zostanie zapewniony wjazd i wyjazd z ul. Przejazd.

Przystanek komunikacji miejskiej zlokalizowany obok księgarni na ul. Lipowej zostanie przeniesiony na ul. Częstochowską. W związku z pracami drogowymi na ul. Lipowej od 17 sierpnia na okres około miesiąca ulegną zmianie trasy linii 2, 4, 5 i 10.

Autobusy linii 2, 4 i 5:

• w kierunku centrum będą kursować ulicami: […] – Dąbrowskiego – Piłsudskiego – Częstochowska – Lipowa – Malmeda i dalej stałą trasą

Autobusy linii 10:

• w kierunku Kleosina będą kursować ulicami: […] – Dąbrowskiego – Piłsudskiego – Częstochowska – Grochowa i dalej stałą trasą

Trasa tych linii w przeciwnym kierunku pozostaje bez zmian.

Na trasach objazdu obowiązują istniejące przystanki, tj. Piłsudskiego / Plac Niepodległości im. R. Dmowskiego (nr 301) i Częstochowska (nr 300).

Od 17 do 21 sierpnia br. na ul. Wołodyjowskiego, sukcesywnie, w miarę postępu prac związanych z miejscowym utwardzeniem nawierzchni poboczy oraz korektą oznakowania poziomego i pionowego, zostanie wprowadza nowa stała organizacja ruchu, mająca na celu zwiększenie liczby miejsc postojowych.

Na odcinku ul. Wołodyjowskiego, od zjazdu do szpitala do ul. Szpitalnej, będzie obowiązywał jeden kierunek jazdy, w kierunku ul. Zwierzynieckiej. Na tym odcinku dopuszczono możliwość poruszania się rowerów w obu kierunkach. Wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone nowe płatne miejsca postojowe. Na ul. Szpitalnej będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo, w ul. Wołodyjowskiego. Dodatkowo na ul. 11 Listopada, w pobliżu skrzyżowania z ul. Wołodyjowskiego, zostanie wyznaczone przejście dla pieszych i rowerzystów.

Czytaj też: Kontrole w autobusach komunikacji miejskiej. Nie masz maseczki? Możesz dostać mandat

Od 17 do 29 sierpnia 2020 r. na ul. Składowej, na odcinkach prowadzonych prac remontowych nawierzchni jezdni i studni kanalizacji deszczowej, wystąpią utrudnienia w ruchu polegające na połówkowym zawężeniu jezdni. Prace polegające na frezowaniu nawierzchni oraz regulacji studni będą prowadzone w godz. 7-18, natomiast odtworzenie nawierzchni planowane jest w godzinach wieczornych i nocnych.

Na Podlasiu spłonął dom wyremontowany w programie Katarzyny Dowbor. Matka i dwóch synów stracili dach nad głową

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.