Lockdown w Białymstoku. Zobacz, które sklepy zostaną zamknięte!

i

Autor: jch Lockdown w Białymstoku. Zobacz, które sklepy zostaną zamknięte!

Lockdown w Białymstoku. Zobacz, które sklepy zostaną zamknięte!

2020-11-04 14:51

Od najbliższej soboty w całej Polsce zostanie wprowadzony lockdown. Ma to związek z rozwojem pandemii, którą władze próbują powstrzymać. Oznacza to między innymi ograniczoną działalność galerii handlowych. Sprawdź, jakie sklepy będą otwarte w Galerii Alfa, Galerii Białej, Galerii Jurowieckiej i Galerii Zielone Wzgórze.

Rząd wprowadza nowe obostrzenia, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Wśród nowych zasad bezpieczeństwa, które będą obowiązywać od soboty 7 października, jest m.in. zamknięcie obiektów kultury (kino, teatr, muzeum), zawieszenie działalności basenów i aquaparków oraz ograniczenie działalności galerii handlowych.

Mamy przyrastającą liczbę zgonów i system opieki zdrowotnej przestaje być wydolny. Musimy sobie wszyscy zdać powagę z sytuacji, w jakiej się znajdujemy - powiedział podczas środowej konferencji prasowej Adam Niedzielski Minister Zdrowia. Zaapelował do Polaków, aby nie wychodzić z domu bez wyraźnej potrzeby. Ograniczymy w ten sposób rozprzestrzenianie się koronawirusa. Czytaj też: Tysiące ludzi protestowało w Białymstoku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Koronawirus w Polsce

i

Autor: SE Koronawirus w Polsce

W białostockich galeriach handlowych zamknięte będą wszystkie sklepy z wyjątkiem: sklepów spożywczych, drogerii, aptek, sklepów z artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz usługami. W Białymstoku zamknięte będą więc m.in. kina Helios, sklepy z elektroniką Media Markt i Media Expert, sklepy Pepco itd.

W sklepach będą obowiązywać nowe limity klientów: w sklepach do 100 m2 - 1 os. na 10 m2; a w sklepach powyżej 100m2 - 1 os. na 15 m2.

W dalszym ciągu zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe w przestrzeni publicznej. Nadal też, restauracje i lokale gastronomiczne mogą serwować jedzenie tylko na wynos i na dowóz.

W Polsce minionej doby potwierdzono 24 692 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 oraz z powodu współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarły 373 osoby. Fatalne dane z woj. podlaskiego. Minionej doby koronawirus wpłynął na śmierć 16 osób. Czytaj więcej: Tragiczna doba na Podlasiu. Zmarło 16 osób zakażonych koronawirusem. Ponad 200 zakażeń w Białymstoku!

Sonda
Czy obawiasz się koronawirusa?

Koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi poprzez małe kropelki z nosa lub ust, gdy osoba z COVID-19 kaszle lub wydycha powietrze. Choroba objawia się zazwyczaj gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni oraz zmęczeniem. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci tej choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Czarny Spacer w Białymstoku