Tunel grozy w Białymstoku

i

Autor: jch Stary tunel łączący osiedla Zielone Wzgórza i Bażantarnię wkrótce ma zniknąć. Spacer tym długim i wąskim przejściem zapewnia dreszczyk emocji. W tym miejscu powstanie nowy przystanek kolejowy "Zielone Wzgórza". Stacja powstanie w ramach modernizacji linii kolejowej Rail Baltica. Nowe przejście pod torami powstanie w miejscu obecnego. Będzie szersze i lepiej oświetlone, wyposażone w schody i rampy dla osób niepełnosprawnych.

Białystok. Tunel zamknięty na dwa lata. PKP rozpoczęło ważną inwestycję [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-04-15 14:03

W Białymstoku powoli rozpoczyna się budowa stacji PKP "Zielone Wzgórza". Powstanie ona w rejonie osiedla Zielone Wzgórza, nad tunelem łączącym ul. Zielonogórską z ul. Starosielce (Bażantarnia). Będą tu się zatrzymywać pociągi jadące m.in. do Warszawy. W związku z tym, przejście podziemne, z którego codziennie korzystają mieszkańcy Zielonych Wzgórz i Nowego Miasta, będzie zamknięte przez dwa lata.

Jak przekazał nam Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP S.A. powstaną cztery perony. Na perony będzie można wygodnie dotrzeć dzięki budowie nowego przejścia pod torami. Powstanie ono w miejscu dotychczasowego tunelu. Będzie szersze, dobrze oświetlone, wyposażone w schody i rampy dla osób o ograniczonej zdolności poruszania się, a wyjścia na perony będą zadaszone. Stacja powstanie w ramach modernizacji linii kolejowej Rail Baltica w ramach projektu „Prace na linii E75 na odcinku Czyżew Białystok”. W związku z tą inwestycją, przejście podziemne łączące ul. Zielonogórską z ul. Starosielce (ul. Octowa) będzie zamknięte aż do lipca 2023 roku. Poinformował o tym Zarząd Dróg Miejskich w Białymstoku. Na czas prowadzonych prac dojście możliwe będzie ulicami: Aleją Niepodległości oraz ulicą Hetmańską.

Tunel z którego korzystają mieszkańcy Zielonych Wzgórz i Nowego Miasta w dotychczasowym kształcie przestanie istnieć. Pożegnamy kawałek historii. Pisaliśmy o tym tutaj: Myto za przejście, wódka, nieciekawe towarzystwo. Białostocki tunel GROZY czeka przebudowa [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tunel grozy w Białymstoku. "Trauma z dzieciństwa". Stare graffiti i butelki po wódce