studniówka

i

Autor: Adam Staskiewicz/East News Czy będą studniówki 2022 w Białymstoku?

Czy będą studniówki 2022 w Białymstoku?

2021-12-23 11:54

Studniówka to pierwszy poważny bal w życiu młodego człowieka. Niestety świat nadal nie poradził sobie z pandemią. Czy w Białymstoku odbędą się studniówki? Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało szczegółowe wytyczne w sprawie organizacji studniówek.

Studniówka to szczególne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. Scenariusz każdego balu maturalnego wygląda tak samo: przemówienia, polonez, a potem szalona zabawa do białego rana. W 2022 roku, podobnie jak w 2021, studniówki przypadają na okres pandemii. W całej Polsce obowiązują obostrzenia, które wpływają na wiele aspektów naszego życia. Restrykcje nie omijają także szkół. Czy wobec trwającej pandemii w białostockich szkołach odbędą się studniówki? Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne w sprawie organizacji uroczystości studniówkowych. - Uwzględniając pozytywny wpływ uroczystości szkolnych na jakość relacji rówieśniczych oraz wartość wynikającą z kontynuowania zwyczajów szkolnych, potrzeba jej organizacji jest w pełni uzasadniona - czytamy w dokumencie. - Warto jednak pamiętać, aby organizować studniówki w sposób bezpieczny i z zachowaniem reguł sanitarno-higienicznych dostosowanych do aktualnej sytuacji epidemicznej

Czytaj też: Tragedia w I LO w Białymstoku. Kamil nie żyje. Wyniki sekcji zwłok [NOWE FAKTY]

Wesele i ślub - polskie piosenki na pierwszy taniec

Pozostawienie w tym względzie decyzyjności i autonomii dyrektorom szkół, którzy najlepiej znają i rozumieją wszystkie uwarunkowania swojej szkoły, daje możliwość zastosowania optymalnych, czasem nietypowych rozwiązań. Będą one gwarancją bezpieczeństwa i radości z zabawy - informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Z tego co udało nam się ustalić, w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku prawdopodobnie odbędzie się studniówka. Bawić się na studniówce będą prawdopodobnie również uczniowie II Liceum Ogólnokształcące im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku, którzy dwa lata temu zachwycili całą Polskę wspaniale zatańczonym polonezem. Z kolei w Zespole Szkół Mechanicznych decyzja nie została jeszcze podjęta.

Zobacz zdjęcia: Studniówka w PRL. Zobacz, jak się bawili "za komuny"!