Linie energetyczne

i

Autor: Pixabay Na Podlasiu kilka tysięcy odbiorców wciąż pozostaje bez prądu po opadach śniegu.

Dramat mieszkańców na Podlasiu, od wielu godzin żyją bez prądu. Co się dzieje?

2021-01-28 22:13

Intensywne opady śniegu wciąż paraliżują życie mieszkańców Podlasia. Jeszcze około trzech tysięcy odbiorców w gminach na terenie rejonów energetycznych Bielsk Podlaski i Białystok Teren nie ma prądu. W kluczowym momencie po ataku zimy z ostatnich dni, bez prądu w Podlaskiem było ok. 60 tys. odbiorców.

Informacje przekazała PAP Agnieszka Bajerska ze spółki PGE Dystrybucja. Do wyłączeń dochodziło, kiedy pod ciężarem mokrego śniegu, na linie energetyczne spadały gałęzie, konary, drzewa. Łamały się też słupy energetyczne.

Śnieg paraliżuje Podlasie

Jeszcze w czwartek (28 stycznia) rano bez prądu było ok. 10 tys. odbiorców. Energetycy wciąż pracują przy usuwaniu awarii, aby jak najszybciej przywrócić dostawy prądu. Agnieszka Bajerska poinformowała, że przy usuwaniu awarii pracują także ekipy ściągnięte z innych rejonów energetycznych. Podała, że tylko w czwartek połamanych zostało 20 słupów energetycznych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Śnieżyce w natarciu! Zaczyna się ARMAGEDON? Może być PASKUDNIE

Zimowe szaleństwo w Lublinie

Nawet pół metra śniegu na Podlasiu

Białostockie Biuro Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowało, że w nocy z czwartku na piątek w regionie przybędzie jeszcze od dwóch do pięciu centymetrów śniegu. Na drogach i chodnikach będzie ślisko, bo temperatura spadnie do kilku stopni poniżej zera. Ponadto wiatr może powodować zawieje i zamiecie. W regionie jest sporo śniegu - w Białystoku 42 cm, a w Suwałkach 38 cm.

Wiesław Winnicki z Biura prognoz poinformował PAP, że na wschodnich krańcach regionu może być nawet pół metra śniegu.W niektórych miejscach w Białymstoku trwa już wywożenie śniegu. Śnieg wywieziono już np. z większej części centrum miasta. Władze miasta, ale również strażacy i strażnicy miejscy, cały czas apelują do właścicieli i zarządców budynków o usuwanie śniegu i sopli z dachów.

CZYTAJ TEŻ: Podlaskie. Zabójca staruszki z Hajnówki skazany. Dostał mniej niż mu groziło [WIDEO, ZDJĘCIA]