Granica białoruska. Relacja na żywo. Najnowsze informacje

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Granica białoruska

Dramatyczna noc na granicy. Strażniczka dostała petardą w głowę. Cudzoziemcy chcieli wedrzeć się siłą

2022-01-09 9:57

Noc z soboty na niedzielę (8/9 stycznia) była bardzo niespokojna na polsko-białoruskiej granicy. Cudzoziemcy podjęli dwie próby siłowego przedarcia się do naszego kraju. Polscy funkcjonariusze zostali zaatakowani kamieniami, petardami hukowymi oraz byli oślepiani laserami. Jedna ze strażniczek granicznych trafiła do szpitala po tym, gdy petarda trafiła ją w głowę.

Niespokojna noc na granicy. Strażniczka trafiła do szpitala z urazem głowy

W nocy z soboty na niedzielę (8/9 stycznia) cudzoziemcy dwukrotnie próbowali siłą przedrzeć się na terytorium Polski. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, zaraz po północy na odcinku ochranianym przez straż graniczną w Czeremsze bardzo agresywna grupa rzucała kamieniami w stronę polskich patroli i oślepiała je laserami. Na miejscu obecne były również osoby w mundurach białoruskich. W stronę polskich służb rzucano również petardami hukowymi. Jedna osoba została poważnie ranna i trafiła do szpitala. - W wyniku rzucania tych petard hukowych, nasza funkcjonariuszka została przewieziona do szpitala. Doznała urazu głowy i prawdopodobnie złamania nosa - przekazała PAP por. Anna Michalska, rzeczniczka prasowa straży granicznej.

PRZECZYTAJ: Adam miał kończyć już zmianę. Tragiczna śmierć. Zostawił 14-letniego syna

Z kolei przed godz. 5 rano w niedzielę na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Szudziałowie funkcjonariusze zauważyli z wieży obserwacyjnej - przy użyciu sprzętów termowizyjnych i noktowizyjnych - grupę osób, która nielegalnie przekraczała granicę z Białorusi do Polski. - Na miejscu nasze patrole zatrzymały 16 cudzoziemców, w tym z Indii i Iraku. W czasie ich zatrzymywania, w stronę polskich patroli zaczęło się rzucanie kamieniami w samochody. Cudzoziemcy wyrywali też słupki ogrodzenia - dodała por. Michalska. Na innych odcinkach granicy polsko-białoruskiej stwierdzono również uszkodzenia concertiny, czyli zapory z drutu kolczastego.

ZOBACZ: Rolnicy. Podlasie. "Ty mniej gadaj, a skup się na ziemniakach". Cięta riposta Sławka [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?
12–letnia Kinga K. ze Smęgorzewa popełniła samobójstwo