East Games United 2019. Szykuje się wielka impreza dla fanów e-sportu i gier komputerowych

2019-04-19 10:16

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja największej imprezy gamingowej w północno-wschodniej Polsce – East Games United 2019. Gracze zmierzą się w e-sportowych turniejach w takich grach jak Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends i FIFA 19. Zapisy już trwają! Radio Eska jest patronem medialnym tej imprezy.

Do tej pory wydarzenie tradycyjnie odbywało się w późną jesienią, jednak w tym roku organizatorzy z Galaktus PR zdecydowali się na bardziej wiosenny termin. W dniach 25 i 26 maja 2019 roku w Białymstoku po raz kolejny spotkają fani gier i esportu z całej Polski.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z POPRZEDNIEJ EDYCJI

- East Games United to impreza, która już na stałe wpisała się do esportowego kalendarza - informują organizatorzy z Galaktus PR. - Pierwsze East Games United odbyło się w 2008 roku i nikt wtedy nie przypuszczał, że wydarzenie będzie kontunuowanie aż do dziś. Organizatorzy przez te wszystkie lata rozdali nagrody o łącznej wartości 600 000 złotych! Na ostatniej edycji pojawiło się 6 000 osób, a we wszystkich turniejach głównych i kwalifikacyjnych wzięło udział prawie 1 200 zawodników.

W tym roku uczestnicy powalczą w turniejach:

  • Counter-Strike: Global Offensive
  • League of Legends
  • FIFA19
  • Hearthstone
  • Mortal Kombat 11
  • Tekken 7
  • Magic: The Gathering Arena

Zapisy do CS:GO i LoL trwają tylko do 14 kwietnia. Po tej dacie rozpoczną się internetowe eliminacje, które mają na celu wyłonienie 8 najlepszych drużyn z obu gier.

- Zespoły te zmierzą się w ramach głównego turnieju East Games United 2019 w Galerii Alfa Centrum w Białymstoku, która po raz kolejny jest gospodarzem wydarzenia - dodają organizatorzy. - W przypadku pozostałych gier nie są planowane sieciowe kwalifikacje, całość zmagań zostanie rozegrana podczas imprezy. Rejestracja do zawodów w FIFA19, Hearthstone i MTG: Arena zakończy się 30 kwietnia. W przypadku bijatyk zapisy odbędą się na godzinę przed startem rywalizacji w poszczególne gry.

East Games United

i

Autor: Galaktus East Games United

Organizatorzy zaznaczają, że zawodnicy chcący wziąć udział w zawodach zostaną zobligowani do uiszczenia niewielkiej opłaty wpisowej. Wszystkie zebrane w tej sposób pieniądze trafią do puli nagród. Gracze powalczą także o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy, m.in. Lioncast, Pro-Gamer by Yumisu i SteelSeries. Wśród partnerów imprezy znajdziemy również inne firmy zajmujące się produkcją sprzętu komputerowego dla graczy, takie jak LG czy OPTIMUS. Największy turniej w tej części kraju wspiera Miasto Białystok, Good Game Brewery i Games United eSports Pub.

Organizatorzy przewidują moc atrakcji dla odwiedzających EGU, którzy nie zgłoszą chęci udziału w głównych turniejach esportowych.

Goście skorzystają ze strefy Free2Play z komputerami marki OPTIMUS, konsolami, sprzętem retro i VR oraz stanowiskami do gier wyścigowych wyposażonych w kontrolery Thrustmaster.

Gracze wezmą udział w amatorskich turniejach 1-na-1, w których również będą do zgarnięcia atrakcyjne nagrody. Poza tym chętni zagrają w gry planszowe oraz odwiedzą strefę z grami bitewnymi. East Games United będzie także świetną okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną LO ZDZ w Sokółce, w którym od września startuje klasa o profilu esportowym.

Formularze zgłoszeniowe, regulaminy tegorocznych rozgrywek oraz szczegóły dotyczące poszczególnych turniejów można znaleźć na oficjalnej stronie EGU: http://gamesunited.net/ Można też dołączyć do wydarzenia na Facebooku: East Games United 2019

Polecamy również:

Jagiellonia Białystok zagra na Stadionie Narodowym. Kibice organizują wielki wyjazd do Warszawy

Podlaska Straż Graniczna prowadzi nabór do służby. Zarobki: 3250 złotych na rękę

Gwałt na ul. Wyszyńskiego. Sąd skazał sprawcę na 8 lat więzienia

Rowery elektryczne w systemie BiKeR? Taki pomysł ma radny Henryk Dębowski