Kontrola w Białymstoku. W aucie były nielegalne papierosy, a w domu mężczyzny broń i automaty do gier hazardowych [ZDJĘCIA]

2019-01-18 11:08

Funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach ujawnili i zabezpieczyli papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniową, broń, automaty do gier hazardowych. Wszystko to należało do mieszkańca powiatu białostockiego.

Zaczęło się od zwykłej kontroli, a skończyło na poważnych zarzutach. Było to 16 stycznia. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Białymstoku do kontroli audi, którym kierował 38-letni mężczyzna.

- W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze  w pojeździe ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy - informuje oficer prasowy policji. - W toku dalszych czynności dokonano przeszukania garażu i miejsca zamieszkania  mężczyzny. W sumie ujawniono ponad 19 tys. sztuk nielegalnych papierosów, gilzy i maszynę służącą do ich nabijania oraz prawie 55 kg krajanki tytoniowej o wartości 25 tys. zł.

Czytaj także: Tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Lokomotywa zmiażdżyła mercedesa

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dwa karabinki pneumatyczne oraz 56 litrów wódki o wartości 15 tys. zł. W miejscu zamieszkania ujawniono również dwa automaty służące do gier hazardowych o wartości 10 tys. zł. każdy. Łączna wartość zabezpieczonych wyrobów akcyzowych, maszyny do nabijania gilz oraz automatów do gier hazardowych wynosi blisko 80 tys. zł.

Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy mieszkaniec powiatu białostockiego otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Ujawniona broń została przekazana funkcjonariuszom policji. Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli automaty do gier. Za posiadanie i udostępnianie automatów do gier bez wymaganej koncesji grozi surowa kara grzywny w  wysokości 100 tys. zł za każde z urządzeń.

Czytaj także: Atak zimy w Białymstoku. Totalny paraliż miasta. Policja nie wpuszczała TIR-ów [ZDJĘCIA, WIDEO]