Gdzie kupić choinkę w Białymstoku. Ile kosztuje świąteczne drzewko?

i

Autor: Pixabay Gdzie kupić choinkę w Białymstoku. Ile kosztuje świąteczne drzewko?

Gdzie kupić choinkę w Białymstoku. Ile kosztuje świąteczne drzewko?

2020-12-14 10:20

Święta Bożego Narodzenia są już niedługo, więc najwyższa pora kupić świąteczną choinkę. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych informuje, gdzie można kupić naturalne choinki pozyskane z legalnego źródła. W ubiegłym roku w nadleśnictwach RDLP w Białymstoku sprzedano ponad 10 tys. choinek. - Cieszy nas to, ponieważ wystrój świąteczny naturalnym bożonarodzeniowym drzewkiem jest najbardziej przyjazny dla środowiska - mówią leśnicy.

Jak co roku sprzedaż choinek będzie prowadzona przez wszystkie 31 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Leśnicy zaplanowali do sprzedaży ponad 17 tys. drzewek. Choinkę będzie można również kupić przed świętami prawosławnymi.

Nadleśnictwo Dojlidy przygotowało 600 choinek. Drzewo do 1,5 m kosztuje 40 zł, a te do 3,5 m - 70 zł. Choinki mierzące powyżej 5,1 m kosztują 200 złotych. Pełni cennik choinek znajdziecie w galerii.

Czytaj też: Życzenia na kartkę świąteczną. Tradycyjne i pomysłowe życzenia na Boże Narodzenie 2020

Jodła, czy świerk? Jaką choinkę kupimy na Boże Narodzenie?

We wszystkich nadleśnictwach RDLP w Białymstoku założonych jest blisko 50 hektarów plantacji choinkowych. Rośnie na nich rodzimy gatunek świerk pospolity, który w Polsce jest popularnym drzewkiem bożonarodzeniowym, a także ozdobne gatunki iglaste, takie jak świerk srebrzysty i jodła koreańska. Leśnicy zachęcają do posiadania żywych choinek na święta Bożego Narodzenia.

Czytaj też: Matka udusiła córkę chorą na zespół Downa, a potem popełniła samobójstwo. Mija rok od tragedii we wsi Osipy-Zakrzewizna [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl

Zobacz: Choinki w nadleśnictwach RDLP w Białymstoku. Ceny, adresy [Boże Narodzenie 2020]

- Żywe choinki są za to całkowicie ekologiczne - wyjaśnia rzecznik RLDP w Białymstoku. - Podczas kilkuletniego, intensywnego wzrostu na specjalnie przygotowanej plantacji drzewek wiążą znaczne ilości dwutlenku węgla. Po ich wycięciu korzenie pozostają w glebie, wzbogacając ją w próchnicę. Po świętach możemy ją wykorzystać jako składnik kompostu, ściółkę pod rośliny, drewno opałowe albo – jeśli kupiliśmy drzewko w doniczce – posadzić wiosną w ogródku. Nawet wyrzucone na śmietnik drzewka ulegną szybkiej biodegradacji i wrócą do naturalnego obiegu materii, nie zanieczyszczając środowiska.