Gmina Gródek. Podczas prac w lesie zginął 28-latek. Prawdopodobnie poraził go prąd

i

Autor: kpt. Łukasz Ostrowski, KM PSP w Białymstoku. Gmina Gródek. Podczas prac w lesie zginął 28-latek. Prawdopodobnie poraził go prąd

Gmina Gródek. Podczas prac w lesie zginął 28-latek. Prawdopodobnie poraził go prąd

2019-03-12 8:31

Tragedia w powiecie białostockim. Podczas prac w lesie zginął 28-letni operator harvestera.

Do tego wypadku doszło w poniedziałek w gminie Gródek w powiecie białostockim. Harvester pracował przy wycince drzew w lesie w miejscowości Mieleszki. Pojazd uszkodził linię energetyczną. Linia spadła na pojazd. Niestety śmierć w tym zdarzeniu poniósł 28-letni mężczyzna.

- Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP Gródek okazało się, że operator obsługujący kombajn zrębowy do profesjonalnej wycinki drzew został śmiertelnie porażony prądem - informuje kpt. Łukasz Ostrowski z KM PSP w Białymstoku. - Prace odbywały się w rejonie gdzie biegła linia średniego napięcia.

Na miejsce dojechały inne służby. Pogotowie Energetyczne wykonało uziemienie linii w dwóch punktach w odległościach 50 m od miejsca wypadku. Na miejsce zdarzenia dotarł zespół Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec LPR. Lekarz stwierdził zgon operatora.

Na miejscu doszło też do niedużego pożaru, który ugasili strażacy. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Zobacz także:

Poświętne: Mercedes rozerwany na dwie części po zderzeniu z TIR-em. W środku 5 młodych osób. Dwie zginęły [ZDJĘCIA]

Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy [ZDJĘCIA, WIDEO, AUDIO]

Jemieliste. Kolejna ofiara tragicznego pożaru. 7-letnia dziewczynka nie żyje. Wcześniej w szpitalu zmarł jej brat i mama [ZDJĘCIA]

Pożar Biedronki w Rajgrodzie. Ogromne zniszczenia [ZDJĘCIA]