Jemieliste. Kolejna ofiara tragicznego pożaru. 7-letnia dziewczynka nie żyje. Wcześniej w szpitalu zmarł jej brat i mama [ZDJĘCIA]

2019-03-07 11:17

7-letnia dziewczynka to kolejna ofiara tragicznego pożaru, do którego doszło w gminie Filipów na północy woj. podlaskiego.

Zmarła kolejna osoba poszkodowana w pożarze domu w miejscowości Jemieliste w powiecie suwalskim. Nie żyje 7-letnia dziewczynka, która przebywała w szpitalu w Szczecinie. To już trzecia ofiara tego pożaru. Wcześniej zmarł jej 3-letni brat oraz 35-letnia mama.

Czytaj także: Jemieliste. Potworny pożar zabrał dwa życia. W szpitalu zmarło dziecko i jego matka. Mężczyzna walczy o życie [ZDJĘCIA]

Do tego potwornego pożaru doszło w nocy z czwartku na piątek (28.02/1.03) . Palił się dom, w którym mieszkało małżeństwo z piątką dzieci oraz dziadkowie. W chwili wybuchu pożaru w domu nie było tylko babci. Dziadek wraz z dwójką nastolatków wydostali się z płonącego domu - im nic się nie stało. Starszy mężczyzna wrócił po resztę domowników, którzy znajdowali się w innym pomieszczeniu. Udało mu się wydostać wszystkich na zewnątrz.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że z poddasza budynku mieszkalnego jednorodzinnego wydobywał się ogień, a osiem osób zamieszkujących obiekt znajduje się na zewnątrz, z których pięć potrzebuje pomocy medycznej - informuje mł. bryg. Kazimerz Golubiewski z KM PSP w Suwałkach.

Niestety w szpitalu zmarły trzy osoby. W szpitalach są jeszcze dwie osoby: 35-letni mężczyzna i jego 3-letni syn. Ich stan jest bardzo ciężki. Lokalna społeczność jest wstrząśnięta tą tragedią. Wójt gminy Filipów Tomasz Rogowski apeluje o pomoc finansową:

W piątek 1 marca br. nad ranem w miejscowości Jemieliste w Gminie Filipów doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Wskutek tragicznego zdarzenia 5 z 8 osób zostało przetransportowanych do kilku szpitali, w tym troje małoletnich dzieci. Rodzina została objęta doraźnym wsparciem, jednakże nie jest to wystarczające. Wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć poszkodowanych, prosimy o dokonanie wpłaty na oficjalne konto o numerze:

56 1140 2004 0000 3002 6828 9133

Tytułem wpłaty: „Darowizna dla rodziny Truszkowskich”.

Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną tego tragicznego pożaru. W działaniach ratowniczych uczestniczyło pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej, jednostki OSP z Filipowa, Potaszni i Jeleniewa, cztery zespoły ratownictwa medycznego z powiatu suwalskiego i jeden z oleckiego, policja oraz pogotowie energetyczne. Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele lokalnego samorządu oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Zobacz także:

Trasa Niepodległości 2019. Zakończenie budowy coraz bliżej. Są już znaki drogowe [ZDJĘCIA]

Białostocka Komunikacja Miejska za darmo dla bezrobotnych? Taki jest pomysł radnego PiS

Pożar Biedronki w Rajgrodzie. Ogromne zniszczenia [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo: Brawurowa akcja ratunkowa. Mężczyzna zasłabł 60 metrów nad ziemią