Gmina Mielnik. Sanepid ostrzega: Woda nie nadaje się do spożycia. Gmina zorganizowała zastępcze źródło zaopatrzenia w wodę

i

Autor: Pixabay Gmina Mielnik. Sanepid ostrzega: Woda nie nadaje się do spożycia. Gmina zorganizowała zastępcze źródło zaopatrzenia w wodę

Gmina Mielnik. Sanepid ostrzega: Woda nie nadaje się do spożycia. Gmina zorganizowała zastępcze źródło zaopatrzenia w wodę

2019-03-01 17:40

Problem z wodą dotyczy mieszkańców gminy Mielnik. Chodzi o 24 miejscowości, które zamieszkuje w sumie 2408 osób. Zakład Gospodarki Komunalnej zorganizował zastępcze źródło zaopatrzenia w wodę.

Zła wiadomość dla ponad dwóch tysięcy mieszkańców gminy Mielnik. W piątek Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformował o braku przydatności do spożycia przez ludzi wody z wodociągu Mielnik. Problem dotyczy mieszkańców kilkunastu miejscowości na terenie gminy.

Zobacz także: Supraśl - Białystok. Pasażerka: "Jeszcze nigdy nie było tak kiepsko z dojazdami. I tak drogo."

Uwaga!

  • Woda z kranu nie może być spożywana, ani używana do przygotowywania posiłków.
  • Woda nie może być wykorzystywana do celów sanitarnych lub gospodarczych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siemiatyczach stwierdził, iż woda z wyżej wymienionego wodociągu nie spełnia wymagań mikrobiologicznych określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Sanepid zobowiązał administratora wodociągu m.in. do: podjęcia przedsięwzięć naprawczych mających na celu poprawę jakości wody.

Nie wiadomo, kiedy będzie można pić wodę z kranu. Gmina Mielnik zorganizowała zorganizowała zastępcze źródło zaopatrywania mieszkańców w wodę. Dla mieszkańców Mielnika znajduje się ono w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Mielniku przy ul. Popław 8.

Woda będzie wydawana w następujących dniach:

  • 1.03.2019 - od godziny 16 do godz. 18
  • 2.03.2019 - od godziny 8 do godz. 12
  • 3.03.2019 - od godzin. 8 do godz. 12
  • 4.03.2019 - do piątku lub do odwołania komunikatu - od godziny 7:30 do godz. 15:30

We wszystkich miejscowościach gminy Mielnik woda wydawana będzie w świetlicach, a w przypadku braku świetlicy u sołtysa.

Wodociąg Mielnik zaopatruje w wodę ok. 2408 osób. Produkcja wody wynosi 181 m³ na dobę.

Zaopatrywane miejscowości: Adamowo, Adamowo-Zastawa, Grabowiec, Homoty, Końskie Góry, Koterka, Kudelicze, Maćkowicze, Mętna, Mielnik, Moszczona Królewska, Niemirów, Oksiutycze, Olchowicze, Osłowo, Pawłowicze, Poręby, Radziwiłłówka, Stankowicze, Sutno, Tokary, Wajków, Wilanowo, Żołędne.

ZOBACZ WIDEO: Wiózł krowę w fiacie panda. Jak ją tam zmieścił?!