Supraśl - Białystok. Pasażerka: Jeszcze nigdy nie było tak kiepsko z dojazdami. I tak drogo.

i

Autor: Wrota Podlasia/Wojciech Oksztol Supraśl - Białystok. Pasażerka: "Jeszcze nigdy nie było tak kiepsko z dojazdami. I tak drogo."

Supraśl - Białystok. Pasażerka: "Jeszcze nigdy nie było tak kiepsko z dojazdami. I tak drogo."

2019-02-28 12:31

Pasażerowie zdani są na łaskę i niełaskę PKS Nova i Voyagera. Od lat odczuwamy na własnej skórze i portfelach ich prywatne potyczki - napisała mieszkanka Supraśla.

Odkąd z Białegostoku do Supraśla przestały jeździć autobusy BKM linii 111, mieszkańcy tej miejscowości są zmuszeni korzystać z oferty PKS Nova i Voyagera. Do naszej redakcji wpłynęła wiadomość od jednej z mieszkanek Supraśla, która codziennie rano podróżuje autobusami do pracy w Białymstoku.

Czytaj także: Pasażer autobusu BKM zabrany do szpitala. Policja: Kierowca gwałtownie hamował

- Jeżdżę autobusami już około 20 lat i nie pamiętam, żeby kiedykolwiek wcześniej był tak wielki problem z komunikacją podmiejską, jaki obecnie - czytamy w wiadomości. - A właściwie od kiedy władza Supraśla cofnęła 111. Do Wasilkowa czy Choroszczy regularnie dojeżdża komunikacja miejska. Pasażerowie Supraśla zdani są na łaskę i niełaskę PKS Nova i Voyagera. Od lat odczuwamy na własnej skórze i portfelach ich prywatne potyczki.

Zobacz Wypadek autobusu pod Białymstokiem. 9 osób rannych. Do szpitala trafiło 3 dzieci [ZDJĘCIA]

Kobieta zwraca uwagę, że problemy pojawiły się po ostatnich zmianach w rozkładach jazdy. Jej zdaniem, osoby, które mają do pracy na godz. 8, muszą wsiadać do autobusów wyjeżdżających z Supraśla przed godziną 7. Narzeka też na ceny biletów.

Czytaj także: Autobus jechał do centrum dwie godziny. Internautka: Masakra

- Jesteśmy w mieście już 7.30. To duża różnica dla dojeżdżających - napisała mieszkanka Supraśla. - Trzeba w pracy czekać, tak samo w szkole. Odczuwa się to zwłaszcza zimą. Na domiar złego, zabierając kursy po godzinie 7, nie dodano nowych. Pasażerowie z tej dogodnej godziny dołączyli więc do tych jadących przed 7.

Wydaje się, że rozwiązaniem byłby powrót autobusów linii 111, które kursowały między Białymstokiem i Supraślem. Jakiś czas temu pojawiła się informacje, że jest pomysł, aby od wiosny znowu zaczęły jeździć autobusy tej linii. Podobno w budżecie gminy Supraśl znalazły się na to pieniądze.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Czekamy na Twój materiał! Pisz na fanpage ESKA INFO Białystok lub bezpośrednio na adres bialystok.eskainfo@grupazpr.pl.

ZOBACZ WIDEO: Daniel M. pędzi mercedesem ponad 200 km/h