Potrącił funkcjonariusza SG uciekając przed kontrolą

i

Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej Potrącił funkcjonariusza SG uciekając przed kontrolą

Hindus próbował przejechać funkcjonariusza Straży Granicznej

2022-07-13 13:51

Sąd Rejonowy w Augustowie (woj. podlaskie) aresztował na trzy miesiące obywatela Indii, który podczas nielegalnego przewozu imigrantów próbował przejechał funkcjonariusza Straży Granicznej.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Funkcjonariusze SG próbowali zatrzymać do kontroli dwa samochody osobowe. Kierujący jednym z nich obywatel Indii zamiast zatrzymać się próbował przejechać funkcjonariusza. Ten jednak odskoczył. Szefowa Prokuratury Rejonowej w Augustowie Joanna Gref-Drejer poinformowała PAP, że postawiła 26-letniemu obcokrajowcowi zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza SG, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Mężczyzna przewoził nielegalnych imigrantów z Iraku. Ponadto Hindus oraz kierujący drugim samochodem 34-letni obywatel Pakistanu usłyszeli zarzuty pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy oraz niezatrzymania się do kontroli. Decyzją Sądu Rejonowego w Augustowie obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Czytaj też: Zapora na granicy z Białorusią gotowa. Ma powstrzymać nielegalną migrację. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej [WIDEO]

Wobec imigrantów wszczęto postępowanie administracyjne w kierunku zobowiązania ich do powrotu do krajów pochodzenia z zakazem wjazdu do strefy Schengen na 5 lat.

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Sonda
Jesteś za budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej?