I to jest EMERYTURA! Senior z Białegostoku dostaje OGROMNE pieniądze

2020-01-24 12:00 jch
I to jest EMERYTURA! Senior z Białegostoku dostaje OGROMNE pieniądze
Autor: Photo by Nicolai Berntsen on Unsplash I to jest EMERYTURA! Senior z Białegostoku dostaje OGROMNE pieniądze

Jak poinformował podlaski oddział ZUS, w regionie jest prawie 150 tys. emerytów. Najwyższą emeryturę otrzymuje mieszkaniec Białegostoku. Co miesiąc na jego kąta wpływa dokładnie 14 950 złotych. Białostoczanin pracował przez... 56 lat.

Z kolei najniższą emeryturę w woj. podlaskim otrzymuje kobieta, która udowodniła 1 miesiąc i 15 dni opłacania składek pracując na umowie zleceniu. Jej emerytura wynosi zaledwie.. 31 groszy.

Czytaj także: Kolacja na Podlasiu. Syn usmażył mamie naleśnika z marihuaną. Sytuacja wymknęła się spod kontroli [ZDJĘCIA]

W Polsce, najwyższą emeryturę otrzymuje mieszkanka Bydgoszczy - 22 398 zł. Staż pracy w jej wypadku wynosi aż 61 lat. Natomiast najniższą emeryturę w naszym kraju pobiera mieszkania woj. lubelskiego. Przepracowała ona przez całe życie tylko jeden dzień i doczekała się wypłaty w wysokości 2 groszy.

- W województwie podlaskim przeciętna wysokość tego świadczenia wynosi 2154 zł i jest niższa o 223 zł w porównaniu do średniej w kraju - informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego. - Co do gwarantowanej kwoty minimalna emerytura przy udowodnieniu wymaganego stażu pracy w roku 2019 wyniosła ona 1100 złotych brutto.

ZUS wyjaśnia, że aby otrzymać emeryturę minimalną należy spełnić pewne warunki. Jednym z nich jest osiągnięcie wieku emerytalnego, który dla kobiet wynosi 60, a dla mężczyzn – 65 lat.

Czytaj też: Michał z Łomży w każdej chwili może umrzeć. Ma żonę i dzieci. Liczy się każda złotówka!

Udowodnić wymagany okresami składkowymi i nieskładkowymi, który w przypadku pań wynosi 20 lat, a panów 25. Przy czym okresy nieskładkowe mogą stanowić maksymalnie jedną trzecią okresów składkowych.

Zobacz WIDEO: Białystok. "Mój synek to 4-letni niemowlak". Niepełnosprawna mama prosi o pomoc