Imigranci szturmują polską granicę. Straż Graniczna podała najnowsze dane

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SE Imigranci szturmują polską granicę. Straż Graniczna podała najnowsze dane

Imigranci szturmują polską granicę. Straż Graniczna podała najnowsze dane

2021-10-11 9:45

W niedzielę strażnicy graniczni odnotowali 538 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 8 nielegalnych imigrantów, wszyscy są obywatelami Iraku - poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna.

W niedzielę 10.10 na granicy Polski i Białorusi odnotowano 538 prób jej nielegalnego przekroczenia. Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów, ob. Iraku. Pozostałym próbom służby zapobiegły - poinformowała na Twitterze Straż Graniczna. Jak dodano, za pomocnictwo funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 7 cudzoziemców. Są to obywatele Egiptu, Gruzji, Iranu, Ukrainy, Niemiec i dwóch obywateli Rosji. Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 16 tys. prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 5 tys. miało miejsce w październiku. We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów. Czytaj też: Polska prześwietliła kilkuset imigrantów. "Zdjęcia z egzekucji, powiązania z terrorystami"

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Niedawno Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. Czytaj też: Niebezpieczna sytuacja na granicy z Białorusią. Padły strzały!

Podlaskie. Terytorialsi nakarmili imigrantów. Wśród nich były dzieci
Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?