Niebezpieczna sytuacja na granicy z Białorusią! Padły strzały!

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SE Niebezpieczna sytuacja na granicy z Białorusią! Padły strzały!

Niebezpieczna sytuacja na granicy z Białorusią. Padły strzały!

2021-10-08 13:22

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej robi się coraz bardziej napięta. Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Straży Granicznej, patrol służb białoruskich oddał w czwartek strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy ze Strażą Graniczną patrolują granicę. Prawdopodobnie użyto ślepej amunicji. Nikomu nic się stało.

O zdarzeniu rzeczniczka SG poinformowała na piątkowej konferencji prasowej poświęconej sytuacji przy granicy polsko-białoruskiej. - Patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy razem z nami patrolują granicę. Prawdopodobnie było to przy użyciu ślepej amunicji. Nikomu nic się stało - powiedziała ppor. Michalska. Jak dodała, mogły być to strzały celowo chybione. "Tych prowokacji jest coraz więcej" - zaznaczyła rzeczniczka Straży Granicznej. Czytaj też: Polska prześwietliła kilkuset imigrantów. "Zdjęcia z egzekucji, powiązania z terrorystami"

Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie uważają, że to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje. Polska Straż Graniczna notuje coraz więcej osób, które próbują nielegalnie przedostać się do Polski z Białorusi. Od sierpnia odnotowano kilkanaście tysięcy takich prób. Zatrzymywane są też osoby podejrzane o pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy - tylko w tym miesiącu to 57 osób. Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Czytaj też: Kolejne zwłoki imigranta znalezione w lesie przy granicy z Litwą

Podlaskie. Terytorialsi nakarmili imigrantów. Wśród nich były dzieci
Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?