Martin będzie występował w Jadze z numerem 77

i

Autor: Jagiellonia Białystok/materiały prasowe Martin będzie występował w Jadze z numerem 77

Jagiellonia Białystok i jej transferowa ofensywa. Klub pozyskał dwóch piłkarzy z Wisły Kraków [WIDEO]

2019-01-22 9:16

Ofensywa transferowa Jagiellonii Białystok trwa w najlepsze. W poniedziałek nowym zawodnikiem Jagi zostali Martin Kostal i Jesus Imaz. Obaj podpisali z białostockim klubem 3,5-letnie kontrakty.

22-letni Martin Kostal przychodzi do Jagiellonii na zasadzie transferu definitywnego z Wisły Kraków, w której spędził ostatnie półtora roku. Młodzieżowy reprezentant Słowacji urodził się 23 lutego 1996 roku w Nowych Zamkach i rozpoczynał swoją piłkarską karierę w miejscowym FKM Nove Zamky. W rundzie jesiennej, już jako zawodnik Wisły Kraków, 22-letni zawodnik wystąpił w sumie w 19 spotkaniach ligowych, w których dwukrotnie trafił do siatki rywala i dołożył do tego pięć asyst.

Czytaj także: Jagiellonia Białystok ma nowego piłkarza. To 29-letni serbski napastnik Stefan Scepović

Martin Kostal, którym zainteresowane były również inne mocne kluby z Polski i Europy, po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał w piątek z Jagiellonią 3,5-letni kontrakt. Martin będzie występował w Jadze z numerem 77.

Jesus Imaz będzie występował w Jadze z numerem 11

i

Autor: Jagiellonia Białystok/materiały prasowe Jesus Imaz będzie występował w Jadze z numerem 11

Z kolei 28-letni Jesus Imaz jest zawodnikiem ofensywnym, który może grać zarówno na obu skrzydłach, w ataku, jak i na pozycji ofensywnego pomocnika. Hiszpan do Jagiellonii przechodzi na zasadzie transferu definitywnego z Wisły Kraków, w której grał przez ostatnie półtora roku.

Jesus Imaz Balleste urodził się w 1990 roku w Lleidzie i jest wychowankiem miejscowego klubu UE Lleida (a następnie Lleida Esportiu). W swoim rodzinnym mieście występował aż do 24. roku życia.

Imaz, który łącznie w LOTTO Ekstraklasie uzbierał dotąd 47 występów, 14 goli i 7 asyst, po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał z Jagiellonią kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2022 roku. Hiszpański pomocnik będzie występował w Jadze z numerem 11. 28-latek jest piątym zimowym nabytkiem Jagiellonii Białystok. Wcześniej z Jagą związali się Andrej Kadlec, Stefan Scepović oraz dwóch kolegów Jesusa z Wisły Kraków – Zoran Arsenić i Martin Kostal.

Czytaj także: Zoran Arsenić to nowy piłkarz Jagiellonii Białystok. Podpisał 3,5-letni kontrakt

Czytaj także: Jagiellonia Białystok ma nowego zawodnika. To Andrej Kadlec