Jemieliste. Potworny pożar zabrał dwa życia. W szpitalu zmarło dziecko i jego matka. Mężczyzna walczy o życie [ZDJĘCIA]

2019-03-06 9:48

Pożar domu w miejscowości Jemieliste zabrał dwa życia. W szpitalu w poniedziałek zmarł mały chłopiec, a we wtorek jego mama. O życie nadal walczą trzy osoby. Wójt gminy Filipów zorganizował zbiórkę pieniędzy.

Do tego tragicznego pożaru doszło przed weekendem w powiecie suwalskim. Zapalił się dom jednorodzinny w miejscowości Jemieliste, w którym mieszkało małżeństwo z piątką dzieci oraz dziadkowie. Gdy wybuchł pożar, w domu nie było tylko babci.

>>>ZDJĘCIA<<<

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że z poddasza budynku mieszkalnego jednorodzinnego wydobywał się ogień, a osiem osób zamieszkujących obiekt znajduje się na zewnątrz, z których pięć potrzebuje pomocy medycznej - informuje mł. bryg. Kazimerz Golubiewski z KM PSP w Suwałkach.

AKTUALIZACJA: Jemieliste. Kolejna ofiara tragicznego pożaru. 7-letnia dziewczynka nie żyje. Wcześniej w szpitalu zmarł jej brat i mama [ZDJĘCIA]

Czytaj także: Suwałki. Wielki wybuch gazu zniszczył murowany budynek. 3 osoby są ranne [ZDJĘCIA]

W pożarze ciężko ranne zostało małżeństwo (para w wieku około 35 lat), dwójka bliźniąt i siedmioletnia dziewczynka. Dziadek i dwóch nastolatków opuścili płonący budynek o własnych siłach - spali w innym pomieszczeniu.

Poparzeni byli w bardzo ciężkim stanie. W poniedziałek w szpitalu zmarł 3-letni chłopczyk. We wtorek zmarła jego mama. Ojciec wciąż jest w ciężkim stanie. Oprócz niego w szpitalu jest jeszcze chłopiec i dziewczynka.

Wójt gminy Filipów Tomasz Rogowski apeluje o pomoc finansową:

W piątek 1 marca br. nad ranem w miejscowości Jemieliste w Gminie Filipów doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Wskutek tragicznego zdarzenia 5 z 8 osób zostało przetransportowanych do kilku szpitali, w tym troje małoletnich dzieci. Rodzina została objęta doraźnym wsparciem, jednakże nie jest to wystarczające. Wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć poszkodowanych, prosimy o dokonanie wpłaty na oficjalne konto o numerze:

56 1140 2004 0000 3002 6828 9133.

Tytułem wpłaty: „Darowizna dla rodziny Truszkowskich”.

Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną tego tragicznego pożaru. W działaniach ratowniczych uczestniczyło pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej, jednostki OSP z Filipowa, Potaszni i Jeleniewa, cztery zespoły ratownictwa medycznego z powiatu suwalskiego i jeden z oleckiego, policja oraz pogotowie energetyczne. Na miejsce zdarzenia przybyli przedstawiciele lokalnego samorządu oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Trasa Niepodległości 2019. Zakończenie budowy coraz bliżej. Są już znaki drogowe [ZDJĘCIA]

Białostocka Komunikacja Miejska za darmo dla bezrobotnych? Taki jest pomysł radnego PiS

Pożar Biedronki w Rajgrodzie. Ogromne zniszczenia [ZDJĘCIA]

ZOBACZ WIDEO: Metalowy fragment rury przeszył mu policzek! Stan mężczyzny jest poważny