Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Kiedy luzowanie obostrzeń w Podlaskiem? Koronawirus w Polsce

2021-04-21 13:30

Koronawirus w Polsce nadal jest śmiertelnie groźny. Codziennie w naszym kraju umierają chorzy zakażeni koronawirusem. Minionej doby w Polsce zmarło 201 osób chorych na COVID, a z powodu współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 539 osób. Na szczęście dane z ostatnich dni pokazują, że trzecia fala pandemii powoli wyhamowuje. W związku z tym możliwe, że już wkrótce nastąpi luzowanie przynajmniej części obostrzeń. Sprawdź, które zakazy i ograniczenia zostaną zniesione w Podlaskiem.

Koronawirus zmienił rzeczywistość w Polsce, odciskając swoje piętno na niemal każdy aspekt naszego życia. Obecnie Polska mierzy się z trzecią falą epidemii. W Białymstoku oraz w całym kraju obowiązują liczne obostrzenia związane z ograniczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zamknięte są niektóre sklepy, ograniczona jest działalność galerii handlowych, zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne. Nie można organizować wesel. Jest szansa, że wkrótce nastąpi przynajmniej częściowe poluzowanie obostrzeń. Na środę 21 kwietnia rząd zapowiedział konferencję prasową, podczas której dowiemy się kiedy nastąpi luzowanie obostrzeń. Najnowsze informacje w tej sprawie zamieścimy w tym artykule.

ZOBACZ TUTAJ: Konferencja Adama Niedzielskiego. Luzowanie obostrzeń koronawirusowych. Co postanowił rząd? [RELACJA NA ŻYWO]

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?

Aktualnie obowiązujące obostrzenia (do 25 kwietnia)

Zamknięte są wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2. W galeriach handlowych zamknięte są wszystkie sklepy z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2, 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2. W miejscach kultu religijnego(m.in. kościoły, cerkwie) obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Wciąż istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. Czytaj też: Punkty Szczepień Masowych w Białymstoku. Tygodniowo będzie mogło zaszczepić się 30 tys. osób

W Białymstoku zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne. Wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Koronawirus w woj. podlaskim

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia z 21 kwietnia, w Polsce minionej doby wykryto 13 926 zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID19 zmarło 201 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 539 osób. W woj. podlaskim wykryto 260 zakażeń, zmarło 15 chorych: 11 miało choroby współistniejące, 4 chorowały tylko na COVID. Dla porównania, we wtorek 21 kwietnia w Polsce wykryto 9 246 zakażeń, zmarło 601 osób. W woj. podlaskim we wtorek wykryto 142 zakażeń, zmarło 8. osób, które oprócz COVID, miały też choroby współistniejące.