Kiedy wrócą wesela na Podlasiu? Luzowanie obostrzeń

i

Autor: Pixabay Kiedy wrócą wesela na Podlasiu? Luzowanie obostrzeń

Kiedy wrócą wesela na Podlasiu? Luzowanie obostrzeń

2021-04-21 13:57

Mieszkańcy Podlasia uwielbiają bawić się na weselach, ale pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia uniemożliwiają organizowanie tego typu uroczystości. Jest szansa, że w najbliższym czasie Ministerstwo Zdrowia poluzuje część obowiązujących zakazów. W środę 21 kwietnia zostanie zorganizowana konferencja prasowa, na której poznamy szczegóły na ten temat.

Praktycznie od początku pandemii w Polsce (to już rok!) branża gastronomiczna i weselna ma mocno pod górkę. Koronawirus zmienił rzeczywistość w Polsce, odciskając swoje piętno na niemal każdym aspekcie naszego życia. Obecnie zakazane jest organizowanie wszelkich przyjęć i uroczystości, w tym wesel. Mimo to zdarzają się sytuacje, że w Podlaskiem są organizowane wesela. Państwo młodzi organizują przyjęcie weselne w sali lub w domu. Niedawno w Suwałkach sanepid przerwał weselę, które odbywało się w jednym z lokali w tym mieście. Organizatorowi grozi kara grzywny do 30 tys. zł. W Podlaskiem oraz w całym kraju obowiązują liczne obostrzenia: zamknięte są niektóre sklepy, ograniczona jest działalność galerii handlowych, zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne. Jest szansa, że wkrótce nastąpi przynajmniej częściowe poluzowanie obostrzeń. Na środę 21 kwietnia rząd zapowiedział konferencję prasową, podczas której dowiemy się kiedy nastąpi luzowanie obostrzeń. Najnowsze informacje w tej sprawie zamieścimy w tym artykule.

ZOBACZ TUTAJ: Konferencja Adama Niedzielskiego. Luzowanie obostrzeń koronawirusowych. Co postanowił rząd? [RELACJA NA ŻYWO]

Sonda
Czy obostrzenia w Polsce powinny zostać zniesione?

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia z 21 kwietnia, w Polsce minionej doby wykryto 13 926 zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID19 zmarło 201 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 539 osób. W woj. podlaskim wykryto 260 zakażeń, zmarło 15 chorych: 11 miało choroby współistniejące, 4 chorowały tylko na COVID. Dla porównania, we wtorek 21 kwietnia w Polsce wykryto 9 246 zakażeń, zmarło 601 osób. W woj. podlaskim we wtorek wykryto 142 zakażeń, zmarło 8. osób, które oprócz COVID, miały też choroby współistniejące.

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?