Kobiety prowadziły agencje towarzyskie. Działały też w Białymstoku [WIDEO]

i

Autor: CBŚP Kobiety prowadziły agencje towarzyskie. Działały też w Białymstoku [WIDEO]

Kobiety prowadziły agencje towarzyskie. Działały też w Białymstoku [WIDEO]

2019-02-05 9:21

Policjanci CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o czerpanie korzyści majątkowych z nierządu innych osób. Grupa w ostatnich latach działała m.in. w Białymstoku.

ZOBACZ WIDEO:

Od wielu miesięcy, policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie wspólnie z Prokuraturą Krajową wyjaśniają sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie podejrzani są o przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa mogła działać na przestrzeni ostatnich dwóch lat w wielu polskich miastach, m.in. w Białymstoku.

- Wszystko wskazuje na to, że podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą „zatrudniała” kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń „towarzyskich” oddawały od 120 do 250 zł dochodu uzyskiwanego z prostytucji - informują policjanci.

Czytaj także: Białystok. Białorusini pobili w centrum miasta 46-letniego mężczyznę, który stanął w obronie żony i jej koleżanek

Niektóre z zatrzymanych kobiet pracowały w tzw. „wyjazdowych agencjach” na terenie kraju, a w szczególności w dużych miastach województwa podlaskiego, podkarpackiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Jak ustalili śledczy z prowadzonych agencji towarzyskich miesięcznie można było uzyskać ok. 120 tys. zł.

W trakcie akcji przeprowadzonej we Wrocławiu i Bydgoszczy zlikwidowano trzy agencje towarzyskie tzw. „mieszkaniówki”, zatrzymując przy tym 13 kobiet, w wieku od 23 do 53 lat. Wśród zatrzymanych jest podejrzana o kierowanie grupą oraz osoby odpowiedzialne za nadzorowanie poszczególnych agencji i tzw. „telefonistki” (osoby odpowiedzialne za utrzymywanie kontaktów z klientami). Podczas przeszukań lokali policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt telefonów komórkowych przypisanych do poszczególnych ogłoszeń erotycznych, pieniądze oraz inne rzeczy stanowiące obecnie materiał dowodowy.

W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie jednej osobie przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a także czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Dwunastu podejrzanym przestawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji innych osób. Z zebranego materiału wynika, że zatrzymane kobiety uczyniły sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Czytaj także: Przemytnicy staranowali blokadę. Funkcjonariusz SG został ciężko ranny. Jeden z uciekinierów usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa [ZDJĘCIA]

Sprawa ma charakter rozwojowy - dodają policjanci.