Kompletnie pijany kierowca ciężarówki wjechał do rowu. Czekał w kolejce do przejścia granicznego w Bobrownikach

i

Autor: KMP Białystok Kompletnie pijany kierowca ciężarówki wjechał do rowu. Czekał w kolejce do przejścia granicznego w Bobrownikach

Kierowca będzie miał kłopoty

Kompletnie pijany kierowca ciężarówki wjechał do rowu. Czekał w kolejce do przejścia granicznego w Bobrownikach

2022-12-08 14:29

Policjanci z Białegostoku zatrzymali kierowcę ciężarowego volvo, który stojąc w kolejce do przejścia granicznego w Bobrownikach, wjechał do rowu. 62-letni obywatel Mołdawii był kompletnie pijany. Teraz może trafić do więzienia.

Przed przejściem granicznym w Bobrownikach stoi kilkunastokilometrowa kolejka ciężarówek. Kierowcy muszą czekać ponad 30 godzin na odprawę. W środę (7.12) policjanci otrzymali informację, że na DK 65, w rowie, leży samochód ciężarowy. - Policjanci zastali kierowcę ciężarówki, gdy był badany w karetce. Okazał się nim 62-letni obywatel Mołdawii - informuje oficer prasowy policji. Mężczyzna podjeżdżając w kolejce do przejścia granicznego, zjechał do rowu; ciężarowe volvo przewróciło się. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 62-latek po wytrzeźwieniu odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Od 13 miesięcy Bobrowniki są jedynym w tym regionie drogowym przejściem granicznym obsługującym ruch towarowy z Białorusią. W listopadzie 2021 r. z powodu kryzysu migracyjnego zawieszono odprawy na sąsiednim przejściu w Kuźnicy i do tej pory ich nie przywrócono.  

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Olsztyn. Pijany kierowca wymusił pierwszeństwo. Miał prawie 4 promile!