Koronawirus w Białostockim Centrum Onkologii. Wstrzymane przyjęcia pacjentek na oddział ginekologii onkologicznej

2020-10-28 9:14 jch,PAP
Koronawirus w Białostockim Centrum Onkologii. Wstrzymane przyjęcia pacjentek na oddział ginekologii onkologicznej
Autor: Białostockie Centrum Onkologii/mat. prasowy Koronawirus w Białostockim Centrum Onkologii. Wstrzymane przyjęcia pacjentek na oddział ginekologii onkologicznej

Do piątku 30 października, Białostockie Centrum Onkologii wstrzymało przyjęcia pacjentek na oddział ginekologii onkologicznej. Z powodu zachorowań na koronawirusa, brakuje odpowiedniej obsady pielęgniarek do pracy - poinformował we wtorek w komunikacie szpital. Nie podano, ile pielęgniarek zachorowało na COVID-19.

- Nie mamy jeszcze ostatecznej listy chorych - poinformowała PAP rzeczniczka Białostockiego Centrum Onkologii Monika Mróz. BCO informuje na razie jedynie o tym, że kadra jest ograniczona. Zapewnia jednocześnie, że pacjentki, które przebywają na tym oddziale mają zapewnioną opiekę.

- Specjalistyczna przychodnia onkologiczna oraz pozostałe oddziały i zakłady BCO pracują bez zmian. Pacjenci, którzy rozpoczęli napromienianie/radioterapię przyjmowani są zgodnie z planem. Podobnie w przypadku osób, które otrzymują chemioterapię - poinformował szpital w komunikacie. Pacjenci proszeni są o zgłaszanie się do szpitala na konkretne, ustalone wcześniej godziny.

BCO przypomniało jednocześnie, że od marca prowadzi przesiewowe badania swojego personelu medycznego pod kątem koronawirusa, pacjentów przyjmowanych do szpitala, pacjentów przychodzących na chemioterapię, radioterapię czy rehabilitację onkologiczną.

Białostockie Centrum Onkologii jest jedynym szpitalem onkologicznym w województwie podlaskim.

W woj. podlaskim odnotowano do tej pory 6607 przypadków zakażenia koronawirusem. We wtorek mieliśmy dzienny rekord nowych zachorowań - 426. Wyzdrowiało 2019. Zmarło 11 mieszkańców Podlaskiego Obecnie cała Polska jest w czerwonej strefie, oznacza to częściowy lockdown. Zakrywanie nosa i ust jest obowiązkowe w przestrzeni publicznej. Wprowadzono zakaz imprez i zgromadzeń publicznych (chyba że do 5 osób). Restauracje i lokale gastronomiczne mogą serwować jedzenie tylko na wynos i na dowóz. Nauka w klasach 4 - 8 szkół podstawowych, w szkołach ponadpodstawowych i szkołach wyższych w trybie zdalnym.

Ogromne kolejki po darmowy test na koronawirusa