Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie fryzjerów w Podlaskiem?

i

Autor: Pixabay Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie fryzjerów w Podlaskiem?

Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie fryzjerów w Podlaskiem?

2021-04-21 14:39

Salony fryzjerskie w woj. podlaskim oraz w całej Polsce są w tej chwili zamknięte. To problem dla osób, które nie mają gdzie i jak skrócić swoich włosów, ale także, a może przede wszystkim, dla właścicieli salonów fryzjerskich, dla których lockdown wiąże się z kłopotami finansowymi. Jest nadzieję, że w najbliższym czasie Ministerstwo Zdrowia poluzuje część obowiązujących zakazów. W środę 21 kwietnia zostanie zorganizowana konferencja prasowa, na której poznamy szczegóły na ten temat.

W Podlaskiem oraz w całym kraju obowiązują liczne obostrzenia: zamknięte są niektóre sklepy, ograniczona jest działalność galerii handlowych, zamknięte są kina i teatry, zakazane jest organizowanie wesel. Zamknięte są również salony fryzjerskie i kosmetyczne, co może być szczególnie uciążliwe dla osób, które regularnie dbają o swój nienaganny wygląd. Te wszystkie zakazy obowiązują do niedzieli 25 kwietnia, ale jest szansa, że wkrótce nastąpi przynajmniej częściowe poluzowanie niektórych obostrzeń. Na środę 21 kwietnia rząd zapowiedział konferencję prasową, podczas której dowiemy się kiedy nastąpi luzowanie obostrzeń.

ZOBACZ TUTAJ: Konferencja Adama Niedzielskiego. Luzowanie obostrzeń koronawirusowych. Co postanowił rząd? [RELACJA NA ŻYWO]

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?

Koronawirus w Polsce: Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia z 21 kwietnia, w Polsce minionej doby wykryto 13 926 zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID19 zmarło 201 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 539 osób. W woj. podlaskim wykryto 260 zakażeń, zmarło 15 chorych: 11 miało choroby współistniejące, 4 chorowały tylko na COVID. Dla porównania, we wtorek 21 kwietnia w Polsce wykryto 9 246 zakażeń, zmarło 601 osób. W woj. podlaskim we wtorek wykryto 142 zakażeń, zmarło 8. osób, które oprócz COVID, miały też choroby współistniejące.